Obchodné

Vedomý si Rio de Janeiro rastúci význam na svetovom trhu, I LOVE RIO poskytuje širokú škálu informácií o ekonomiku mesta, vhodné pre podnikanie ľudí, podnikateľov a ekonómov.


Užitočné nápady, ako podnikať a spolupracovať s miestnou kultúrou trhu sú poskytované, ako zvyšovať porozumenie a povedomie. Rozširovanie priemysel a miestne podniky sú umiestnené do centra pozornosti, spolu s techniky a užitočné kontakty pre zapojenie miestnych podnikateľov a rozvíjať úspešné podniky. Prepojením čitateľom priamo s inštitúciami a podnikmi, webová stránka tiež podporuje obchod a miestneho rozvoja.


Rio de Janeiro fotky

Infraštruktúry a Zdrojov


Ekonomiky Brazílie a Rio de Janeiro sa dostali silnejší v posledných desiatich rokoch: inovatívne makroekonomických politík, objav ďalších prírodných zdrojov, a zmysluplné sociálne reformy prispeli k zvýšeniu vývozu a súčasnej Brazílii ako atraktívne investičné destinácie.

Stratégie pre zlepšenie nerozvinutých oblastí, silné zázemie súkromných podnikov, a multi-miliárd iniciatív na zlepšenie všeobecnej infraštruktúry, ako sú komunikácie a doprava sú najvyššie na programe federálnej, štátne a obecné vlády - výsledkom v dynamickom ekonomickom klímy priťahuje zahraničných investorov a obchodné podniky.

Vládne agentúry pridelené finančné prostriedky v nebývalom merítku na zlepšenie infraštruktúry a zariadení po celej krajine, a pripraviť pôdu pre väčšie pracovné sily, a väčší priestor pre investície do budúcnosti.

Brazílska vláda umiestnený Brazílii ako svetového lídra, tým, že ponúka pomoc do susedných krajín, mieri misie OSN, a partnerstvo s africkými a juhoamerickými krajinami na rozvoji infraštruktúry a spoločné podniky.


Rio de Janeiro je kultúrny kapitál Brazílie a hlavné finančné, obchodné a dopravné centrum. Po São Paulo, Rio de Janeiro je brazílskej mesto s druhou hlavnou hrubého domáceho produktu v národe, sa odhaduje na približne na 150 miliárd reálnych čísel ročne. Metropolitného regiónu predstavuje druhý najväčší národný rozbočovač bohatstvo, a 70% z hospodárskej sily Rio de Janeiro štátu.


Ťaží z bytia federálnej kapitál Brazílie do roku 1960, takmer dvesto rokov, Rio vyvinulo do živej administratívne, finančné, obchodné a kultúrne centrum.

Mesto je doma k pevnej infraštruktúry s dôležitý prístav, medzinárodné letisko, domáce letisko, dve linky metra, niekoľko medzimestských železničných tratí, a verejnú dopravnú sieť stoviek autobusových liniek a tisíce autobusov.

Rio je Centrála veľkých súkromných a štátnych finančných, telekomunikačných a zábavných spoločností. Nedávny objav oleja v Campos povodí vyústil v Rio je hlavnou základňou niekoľkých brazílskej i zahraničné energiu, oleje a plynárenských spoločností. V skutočnosti, Brazília subsalt región, obrovský hlbinný plocha zásob ropy pod hrubou vrstvou soli, mohol pojať až 100 miliárd barelov - poskytuje obrovskú dopyt po službách Rio-báze.

Mesto je vedúci finančné a bankové centrum, a investičné aktivity Río patrí Real Estate Development, riadenia fondov a druhý najväčší akciový trh v Brazílii. Vytvorené v roku 1845, Rio de Janeiro burze, bol prvý akciový trh bude vybudovaná v Brazílii, dnes obchodovanie výhradne vládnych cenných papierov.

Stavba lodí, hutnícky, rafinérie, plynu a petrochemických, farmaceutických, textilné, spracovanie potravín, a nábytkársky priemysel sú založené v meste. Okrem toho, hlavné brazílsky zábava, televízia, tlač a publikovanie organizácie majú operácie v metropolitnej oblasti.

Prítomnosť veľkého prístavu vyústil v Rio de Janeiro, že je zásadný centrom medzinárodných dovozných a vývozných aktivít, spolu s pobrežným obchodu s inými oblasťami Brazílii a Južnej Ameriky.


Turistika a zábava sú hlavnými aspektmi hospodárskeho života Rio, pretože mesto je hlavný cieľ pre brazílskej i zahraničných návštevníkov podobne, s potenciálom pre medzinárodnú turistiku neustále vyvíjajú. Mesto sa očakáva, že významne porastie v tejto oblasti, čiastočne v dôsledku hosťovaní významných medzinárodných podujatí, ako je napríklad futbalových majstrovstiev sveta v roku 2014 a na olympiáde v roku 2016, ktoré priniesli príliv finančných prostriedkov, desiatky nových hotelov, a potenciál už prekvitajúci trh.


Pobrežné Rio de Janeiro stať, má jeden z najsilnejších cestovného ruchu a hospodárskych trhov na svete - to je tiež najviac obľúbenou destináciou pre väčšinu z 50 miliónov brazílskych turistov, ktorí dovolenku na národnej úrovni každý rok.

Historicky, v sektore služieb bola najdôležitejšia časť Rio de Janeiro ekonomiky, a spolu s malým obchodom udržuje mesto prosperujúce po celý rok. Tisíce veľkých a malých podnikov, výroby a obchodu potravín, oblečenie, spotrebiče, nábytok, cigarety, kožené výrobky, šperky, umenie a remeslá. V poslednej dobe sa výroba elektroniky a počítačov začala hrať významnejšiu úlohu v ekonomike.

Existuje viac ako 200.000 registrovaných podniky v Riu a ponúkajú celý rad rôznych produktov a služieb. Prevažná väčšina z týchto spoločností sú mikro a malé, s menej ako 100 zamestnancami. Odvetvie služieb a verejnej správy tvorí viac ako 70% z celkového počtu pracovných miest v meste, obchodu účty za približne 16%, priemysel 10% a civilné výstavbu 5%.

Rio de Janeiro je tiež domovom pre takmer 24.000 priemyselných podnikov, ktoré poskytujú pracovné miesta pre viac ako 800.000 ľudí. Oveľa väčšie stredná trieda a expandujúce ekonomiky vyhnali dopyt po mladých profesionálov s vyšším vzdelaním, čo z mesta novej krajine príležitostí. Brazílsky značky naplniť juhoamerickej domácností, a sú aktívne rozširuje do svetových trhov, s Rio de Janeiro a São Paulo, že v centre tohto rozšírenia.

Priaznivé faktory pre súčasné investície do Rio zahŕňajú rozšírenie vnútorného trhu a dopyt po komoditách, investície do verejnej bezpečnosti, vysoko kvalitný marketing a akcie platforiem a dostupnosť talentu.


Populácie Rio De Janeiro je asi 6.400.000 ľudí, dosahujúci takmer 12 miliónov ľudí, keď je väčšia metropolitná oblasť - sa objaví ešte väčší spotrebiteľský trh, keď sa vezme do úvahy viac než 1.600.000 návštevníkov, ktorí navštívia Rio ročne.


Špecialisti predpovedal, že tam bude R 488000000000 $ investovala v brazílskom ropy a plynu sektore medzi rokmi 2014 a 2017, a väčšina z toho bude sústredená v Rio de Janeiro, kde obrovská 80% zdrojov v krajine bydliska.

Rio ponúka priestor pre rast a významné obchodné príležitosti v lodiarskom priemysle, cestnej infraštruktúry, prístavov, letísk, telekomunikácií a cestovného ruchu. Mesto má tretie najväčšie port a prepravné okres v krajine, a obrovské investície sú v plnom prúde pre jej obnovu a rozšírenie.

Rastúci počet obyvateľov a vylepšená infraštruktúra favelas, spoločne s rastúce príjmy obyvateľov, prilákali viac a viac obchod a obchod v menej rozvinutých oblastiach Riu. Tento nový business posilňuje miestna komunita ekonomiky, a hmatateľne zvyšuje výnosy a kvalitu života obyvateľov. Štúdie a dáta ukazujú, že rastúci dopyt generuje dostatok príležitostí na rozšírenie obchodu a obchod na splnenie miestnych potrieb.

Exponenciálne rastúci záujem a záväzok k podnikania bol splnený s sústredenému úsiliu vlád a mimovládnych organizácií, udržiavať a podporovať rozvoj miestnych ekonomík Favela, vidí v ich raste potenciál pre silnejší a jednotnejší Rio. Semináre, workshopy a besedy Pravidelne sa tu usporadúvajú na podporu podnikania a podporovať existujúce podniky.

Serviço Brasileiro de Apoio ako Micro e Pequenas Empresas (brazílska Service na podporu malých podnikov), alebo Sebrae, ktorý podporoval rozvoj miestnych podnikov na upokojil obciach od roku 1996. V roku 2011 vypracovala projekt s podporou viac ako 60.000 podnikateľov prostredníctvom stretnutí, rovnako ako na poskytovanie cieleného poradenstva a školení.


Obchodné povesť Rio a potenciálne zažíva stav neustáleho rastu a ako taký, malebnom prostredí mesta pôsobí ako živnú pôdu pre spotrebiteľov, výrobcov a špecialistov formovať medzinárodné prostredie v ich poliach.


S ohľadom na zvýšené investičné záujem, Rio de Janeiro hostí rad prestížnych veľtrhov a konvencií, kde spotrebitelia a výrobcovia zdieľajú svoje nápady, sieť a inovovať. Mesto organizuje raz za dva roky ropy a zemného plynu veľtrh a konferencia s viac ako 1500 účastníkov, organizované Inštitútom olej, plyn a biopalivá, rovnako ako každoročné, medzinárodné Navalshore veľtrhu.

Dôležitým veľtrh pre vitamínových a bielkovinových výrobkov, a ďalšie na športové oblečenie a vybavenie svedčí o silnej trh produktov spojených s fitness a zdravie. Súčasne, módny priemysel v Riu rastie do šírky a povesť v minulých rokoch, a mesto teraz hostí rad módnych veľtrhoch a akciách.