Hudba

Slávny po celom svete pre jedinečné, živé a kultúrno expanzívna hudby to porodila, Rio de Janeiro zostáva jedným z najdôležitejších miest pre rozvoj a šírenie starých a nových žánrov.


I LOVE RIO skúma významné epochy v mestskej hlbokej hudobnej histórie, predstaví staré a nové talenty a vyzradenie informácií o klasické koncerty a prehliadky, festivaly a stranami naprieč rôznymi rytmy, ako je Samba, Forró, Jazz, Chorinho, Maracatu, a ďalšie.


Rio de Janeiro fotky

Dôležitou súčasťou Carioca KULTÚRY


Hudba je neodmysliteľnou súčasťou kultúry Carioca - rovnako dôležité ako pláže a lesy, ktoré požehnal Rio de Janeiro, hudba v Riu prestupuje každý aspekt života v meste.

Ako mesto, ktoré žije, dýcha a pohybuje sa v hudbe, Rio de Janeiro sa vyznačuje po celom svete ako svätyňa pre beatov nadšencov a skladateľov - týkajúce sa náboženského vyznania, identita, oslavy a kompletné spôsob života, hudba nájde nové rytmy a role v mestskom duše deň a noc.

Taký je význam hudby v Riu, že vedenie mesta pravidelne organizuje a sponzoruje zadarmo koncertov a festivalov: up-a-nadchádzajúce umelci, rovnako ako slávne brazílskej a medzinárodnej hviezdy, bežne hrajú na mestských financované akciách. Hviezdy, ako sú Rolling Stones, Rod Stewart, Black Eye Peas, Lenny Kravitz, David Guetta, Stevie Wonder a Roberto Carlos, to všetko robí na bezplatné koncerty na Copacabana či Ipanema pláž - zhromažďovanie obrovské davy a teší veľkolepý úspech. Každá Silvestra, rôzne voľných koncertov sú organizované na niekoľkých miestach v Rio de Janeiro, víta obaja umelcov a publikum z celého sveta.


Miestne, národné, alebo medzinárodné speváci a hudobníci, sú uvedené vždy veľký rešpekt a pozornosť - niektoré dôležité ulice, cesty a parky v Rio de Janeiro sú pomenované po Carioca hudobné vodcovia, ktorí sú vysoko cenené ako legendy a inšpiráciou.


Antonio Carlos Jobim, spisovateľ "Garota de Ipanema," možno najviac svetovo preslávené piesne zložené v meste, je neslúži víta každého návštevníka dovnútra a von z územia, Rio de Janeiro, pretože miestne medzinárodné letisko je pomenovaný po ňom. Jeden z najtradičnejších ulíc v medzník štvrti Ipanema je pomenovaný na počesť Vinicius de Moraes, spoluautor rovnaké piesne.

Piesne sa objali a spieval na ulici, spolu s prechádzajúce auto, alebo v mnohých karaoke bary, ktoré korenie mesto. Nie je nezvyčajné, aby svedok malý dav náhle spievať alebo tancovať na populárnej piesni len tak pre potešenie z nej, v bare na pláži, alebo na veľtrhu.


Podobne, ako pláže v Rio je robiť, hudba v Rio de Janeiro často vypĺňa medzeru vekových kategórií a tried medzi - počas karnevalu, Samba je jasný sociálny ekvalizér, a v priebehu roka často mladí a starší ľudia spievať a tancovať v rytme rovnaký piesne, na rovnakých miestach.


Cariocas milujú hudbu a milujú svoje mesto - ako výsledok, mnoho z textov početných popovej piesne, Samba, a bossa nova kompozície sú o Rio de Janeiro, alebo svojej láske k nádherné mesto. Opísal v mnohých ohľadoch láskyplných, Rio de Janeiro bolo, a stále je, nejoslavovanější Carioca múza.

Korene siahajú až do konca devätnásteho storočia, najznámejší rytmus narodil v Rio de Janeiro je Samba, ešte viac populárny medzinárodne renomovaných karnevalové oslavy. Avšak, jazzy Bossa Nova bol tiež vytvorený v meste a dostal veľa medzinárodnej pozornosti od 1.962 hitu "Garota de Ipanema". Neskôr, Funk Carioca, narodený v komunitách v Riu v roku 1980, sa stal dôležitým a populárny výraz miestnej kultúry.

Samba je veľký klenot v hudobnom pokladu Carioca ľudí, ale to nie je jediný - rad ďalších zmesí a melódií priniesť život na širokú škálu citov a popísať fascinujúce strany, aby osobnosti tohto zmyselným mesta.

Karneval je čas pre Samba a Samba je hlas karnevalu - napriek tomu, tento nezameniteľný melódie sa nachádzajú v okolí mesta po celý rok. Samba je Brazília národný zvuk, a to spestril do mnohých iných rytmov a hudobných výrazov, ako napríklad "Samba robiť Breque," samba s veľmi zvláštnym tempom, kde môže spevák predložiť novú postavu, urobiť krátky vtipný monológ alebo recitovať správa v rámci kompozície. Samba verzie balady, s tancom a radostné twist na romantické texty, je výsledkom Samba Cancao, "ktorý sa stal veľmi populárny po celom 1950 a zhromaždil veľké množstvo priaznivcov, výrobcov i spotrebiteľov. To je tiež odvolával sa na ako v polovici roka Samba, pretože sa bežne vyskytuje mimo sezónu karneval.

Narodil sa z voľnej mix medzi jazzom a mäkšie Samba rytmu, Bossa Nova je kultový Carioca stvorenia, ktorý inšpiroval tisíce umelcov po celom svete, a s vplyvom, ktorý pokračuje až do dnešných dní.

Tichší a sofistikovaný, samotný názov znamená "nový zvláštny spôsob, ako robiť hudbu," ako "Bossa" je z kvalifikácia Carioca cesta, a "nový" Informuje renováciu a vývoj. To je, ako João Gilberto, Tom Jobim a Vinicius de Moraes, okrem mnohých iných hviezd a hudobných géniov, vytvorené v roku 1950 rytmus que by niesol pocit, doposiaľ nepoznanú do sveta.

Dva spiny záznamu sú dosť pre slová "Bossa Nova" prísť tečúcou nahor od niekoho srdce, aby niečí uši - to je efekt, ktorý táto konkrétny žáner má na tých, ktorí to cítia, pretože rytmus môže vyhladiť všetky hrany a ako mávnutím čarovného prútika miesto publikum v krajine radosti, teplo a farby: Copacabana.


Vzácne zvuky rodinou, priateľmi, radostné stretnutie a spontánny strán, pre ktoré Rio de Janeiro je známe, môžu byť identifikované s Pagode, veľmi dobre páčilo a podporované hudobný štýl, ktorý spája a rozširuje všetky najmilovanejšiu vlastnosti Samba - beat a texty, s pocitom a možnosť zapojiť malé i veľké davy v jednej vášnivé piesne.


Byť družnosť jedným z najvýznamnejších kultúrnych znakoch Carioca ľudí, pokiaľ ide o počúvanie hudby všetci vstúpi do strany, či už je robiť to, alebo spieval: v Rio spoločenský charakter hudby je prvoradé, ako je rytmus sám.

Moderné Pauza zostupne od favelas a prevzatia rozhlasových staníc a nočných klubov je Funk Carioca, niekedy len s názvom "Funk". Tento rytmus zahŕňa rytmické komponenty z elektronický, Samba, hip hop a rap. To je veľmi populárny u mladších davy vďaka chytľavé piesne a významných umelcov, rovnako ako zmesi vytvorené DJ tá poistka tento žáner s ďalšími predstaviteľmi tanečnej hudby na svete.


Rio de Janeiro je domovom pre viac ako 160 štvrtiach, a samozrejme mnoho vyvinul jasnú hudobné identitu - byť to, pokiaľ ide o zariadenie, populárnej miestnej rytmy, alebo oboje.


Niektoré štvrte sú obzvlášť označené bubnov, ako Lapa, bohémskej centre mesta, kde sa nachádzajú niektoré z najlepších neformálnych reštaurácií a barov. mnoho Cariocas a návštevníci vybrať Lapa zapojiť do zábavy tanca a vychutnával pochúťky Rio. V tejto prelomovej časti mesta sa nachádzajú niektoré z najznámejších a tradičných zariadeniach, kde Samba životy, a kde každý dostane otrasený tancujúce včela.

Ostatné okresy zamerať sa na rôzne ambiances a štýlov - Ipanema je doma na množstvo tradičných Bossa Nova zariadení, a hostitelia živých predstavení denne. Tiež v Ipanema, je niekoľko kultúrnych centier a obchodov, kde si návštevníci môžu nájsť knihy, záznamy a memorabílie z histórie a životy najväčších predstaviteľov a žáner.

Brazílsky Hudobný priemysel je self-udržateľný: existuje dostatok hudobníci a skladatelia v scéne produkovať niečo pre každý vkus v publiku, ktorý, vzhľadom k veľkému komunita a široká paleta žánrov, je pozoruhodný úspech. To je tiež dôvod, prečo je brazílskej hudby tak dobre známy po celom svete, a prečo jeho kvalita je tak vysoká, a jej podpis tak nezameniteľný.


Živá hudba v Rio de Janeiro je ďalší z mestských veľkých ikon, a je oslavovaný ako Sugar Loaf Mountain, socha Krista Spasiteľa, alebo v čiernej a bielej chodníku slnečné Copacabana.


Koncerty alebo veľkokapacitné hudobné udalosti sú len súčasťou mestskej hudobnej krajinu - či už je to pre oslavuje začiatok fázy, štátne alebo miestne dovolenku, spievanie za víťazstvo futbalového tímu, alebo na náboženské oslavy, Cariocas radi spojiť svoje srdcia a hlasy vo spontánnych zbory.

Hudba v Riu je základnou súčasťou z Carioca identity - to umožňuje pochopenie návštevník lepšie pochopiť život mesta, a vytvoriť hlbšie spojenie s miestnymi. Vedieť niečo o Rio de Janeiro hudobnej kultúry a dedičstva bude mať najväčší, najteplejšie úsmev z niektorého Carioca.