Kultúra

I LOVE RIO je vášnivý o kultúre, a vyzerá na pokrytie nákladov na veľké bohatstvo umeleckej tvorivosti, čo sa blyští cez mesto, vo všetkých svojich tradičných a inovatívnych foriem a výrazov.


Rio de Janeiro je repertoár tradičnej kultúry je vykladal, vrátane filmových festivalov, divadelné predstavenia, výstavy a tanečné show. Umelecké prejavy z nóbl divadelných inscenácií na autentických Favela poklady sú prezentované čitateľom, pridanie väčšiu textúru kultúrnemu portfóliu mesta.


Rio de Janeiro fotky

Cariocas sú dušou Rio


"Kultúra" je otvorený a tekutina termín, ktorý sa odvoláva na niečo produkované ľudským intelektom. To zahŕňa tradičné umenie, ako je film, divadlo, tanec a výstavy, rovnako ako každodenné rekreácie, ktoré tvoria podstatu a charakter populácie. Rio de Janeiro je naozaj bohatá na dedičstvo a rozmanitosti, ktoré kombinujú kreativitu a vstup.

Keď Rio de Janeiro príde na myseľ, existuje veľa obrázkov: nedotknuté pláže, futbal, karneval, barbequed mäso, a národný nápoj "Caipirinha" - doteraz, viac ako čokoľvek iné, je to ľudia z mesta, ktoré robia Rio, čo to je.

Volal "Cariocas," obyvatelia Rio de Janeira tvoria veľmi kultúrno rôznorodú skupinu, pretože pochádzajú z rôznych dedičstva, kultúr a vyznania - sa nepopierateľné vlastnosti lepenie kultúru spoločne: celkovo dobrú náladu, lásku na celý život, príjemnosť a pohostinnosť.


Otvorená a ústretová, Cariocas sú dôležitou súčasťou toho, čo robí Rio taký populárny destinácie: obdarený prirodzene optimistický postoj, ľudia Riu sú jednoznačne odlíšiteľné podľa ich skutočnej úsmev, spontánnosti a zvedavý prírody.


Centrálne k celkovému Carioca kultúre je zásadný role, že rodina a priatelia hrať do seba žije: narodeniny sú vždy oslávil obklopený mnohými priateľmi a širšej rodiny, a každú príležitosť je ideálna príležitosť dať dohromady a socializovať. Šport, hudba, a slnečné vonku sú najlepšie vychutnáte v spoločnosti druhých, a week-end grilovanie sú jadro miestneho života.

Časť miestneho filozofia je úprimný záujem o učenie o spôsoboch a spôsoby iných častiach sveta, a integrovať veľa nových prvkov v tunajšej kultúrnej krajiny, pôrodu zvláštnych Carioca výrazy, ako je hudobný žáner Bossa Nova a rôzne gastronomické, umelecké a literárne skvosty.

Jeden aspekt, ktorý je ochotný Cariocas ich výraznou duchu je tendencia v pôvabnej a hravým štýlom včleniť vplyvy z mnohých rôznych kultúr.

Počas minulého storočia, bezstarostný atmosféru, krásne scenérie a otvoreným srdcom ľudia Riu konali ako "múzu" za skvelých autorov, básnikov a skladateľov taký ako Tom Jobin a Vinicius de Moraes, tvorcov medzník Bossa Nova piesni ' Garota de Ipanema "(Dievča z Ipanema).

Tie isté aspekty mesta prilákali niektoré z najviac talentovaných umelcov z celého sveta, a veľký príliv ľudského kapitálu dala podnet fenomenálnych vývoj v kultúrnej produkcii mesta.


Najslávnejší a medzinárodne viditeľným vyjadrením Carioca kultúry je naozaj veľkolepý karneval oslava, ktorá sa koná každý rok: tisíce obyvateľov pochodujúce unisono pochodovali veľmi prepracované kostýmy za zvuku hudby Samba.


Svetovo preslávené po celom svete po celé desaťročia, Karneval v Riu je naozaj divoký a veľkolepé päťdňový oslavy, zahŕňajúce milióny ľudí, a prestupujú každý kút mesta, vo dne aj v noci. Held 40 dní pred Veľkou nocou, karneval oficiálne začína v piatok a skončí tuku utorok. Avšak, pre-karnevalové oslavy začínajú na aspoň týždeň vopred, a pokračovať až do nedele po tuku utorok.

Karneval v Riu de Janeiro siaha až do 17. storočia, kedy portugalský šľachta sa konala večierkov a osláv na základe svojich vznešených európskych tradícií. V priebehu doby, tieto oslavy vstrebáva prvky špecifické pre domorodé a africkej kultúre, a vyvrcholila v jedinečnej a vysoko veľkolepé zmesi hlboko ovplyvnený Afro-brazílsky folklór.

Za karnevalu v Rio de Janeiro obrovské množstvo umeleckých a výrazom z každodenného života blyští cez mesto každý deň v roku, často inšpirované meste samotnom a prítomnosti nespočetných umelcov, spisovateľov a hudobníkov.

Zvlášť dôležité v Rio de Janeiro, Kníhkupectvo korenie v uliciach mesta, hosting širokú škálu významných umeleckých podujatí, ako sú knihy člnov, čítanie, recitálov a diskusie. Sú to priestory, kde sa mieša bežní ľudia, umelci a intelektuáli stretnúť a zdieľať svoje myšlienky, a tam, kde literatúra a umenie zmes s kávou, jedlo, hudba, voľný čas a debata.

Rio tiež vyvinula uznanie v posledných desaťročiach za prínos do sveta výtvarného umenia. Toto je čiastočne kvôli verejné a súkromné ​​investície do galérií a výstav po celom meste: Museu de Arte do Rio (Rio Art Museum), bol slávnostne otvorený v roku 2013, a hostí nádherné výstavy a akcie v priebehu celého roka. Museu de Arte Moderna (Múzeum moderného umenia), rovnako ako Centro Cultural Banco do Brasil (Bank of Brazília Cultural Center), ponúkajú aj program medzinárodne uznávaných výstav.

Ďalším aspektom kultúrnej repertoáru Rio je jeho divadlo. Ďalej len "Teatro Municipal," alebo Mestské divadlo, je jedným z najpozoruhodnejších stavieb v meste. Postavený v barokovom slohu v Cinelandia v roku 1909, to v prvom rade vykazuje klasické koncerty, opery a balety, rovnako ako nejaký hudobné divadlo. Oi Inštitút tiež zriadila dve divadlá v susedstve Flamengo a Ipanema, beh nepreberné množstvo rôznych umeleckých výkonov, poskytuje rozsiahly program divadla pre mladých aj starších divákov.


Kultúra mesta sa môže tiež byť definovaný ako každodenné činnosti a maniere jej obyvateľov. Graffiti umenia, skateboarding, rybárčenie a púšťanie šarkana sú kľúčovými prvkami súčasného Carioca života spolu zatiaľ čo niektoré výrazy, gestá, vkus a tendencie vytvárajú spoločnú štruktúru bohaté a zjednotenej spoločnosti.


Ďalej len "Jeita Carioca," alebo Carioca spôsobom, je známy termín používaný na označenie tvorivé, pozitívne a geniálny spôsob, akým ľudia z prekážok prístupu Rio a protivenstvá.

Tieto vlastnosti sa javí ako veľa z bohatých častí mesta, ako je tomu z obcí na vrcholku kopca Riu. Favelas majú dlhé, pestré a živé histórie a tradície, ktoré aj naďalej majú veľmi významnú úlohu pri formovaní mesta podstatný charakter.


Zvýšená vývoj a investície v meste viedli k vzniku udalosti, ktoré majú nepochybne moderné literatúru, film a umenia na svetovej scéne, a širšieho prístupu ku kultúre medzi obyvateľmi Riu.


"Sviatok Rio," ktorý začal v roku 1999, je jedným z najvýznamnejších filmových festivalov na svete a predstavila niektoré z najväčších talentov v smere, vrátane Costa Gavras, João Pedro Rodrigues, a svetovo preslávené aktérmi, ako sú Samuel L. Jackson, Jeremy Irons a helel Mirren.

Mesto hostí Medzinárodný knižný veľtrh, kde vydavatelia, kníhkupci, autori, znalci a nadšenci zhromaždiť odhaliť a diskutovať o literatúru, ktorý ponúka priestor pre provokatívnu a plodné komunikáciu medzi intelektuálmi a širšou verejnosťou.

Každý rok, Rio drží Anima Mundi, animácie filmový festival skríning priekopnícky a pútavých animovaných filmov z celého sveta. Uznaná Medzinárodnej akadémie Oscarov, to je najväčší animácia udalosť v Latinskej Amerike, ako platformy pre najnovšie a najoriginálnejších umelcov v odbore.

Na jeden víkend každý zime, maliari, sochári a výtvarní umelci hodiť otvorené dvere svojich domovov a štúdií v tvorivej srdci mesta - krásne a bohémsky svahu štvrti Santa Teresa - pre akcie s názvom Arte de Portas Abertas (otvorených dverí art).

Od roku 2003, Rio de Janeiro stať hostil vysoko prestížne FLIP festivalu v pôvabné a historické mesto Paraty. Medzinárodný festival literatúry priniesol dohromady niektoré z najlepších-miloval a kriticky oslavované súčasných spisovateľov, vrátane Julian Barnes, Don DeLillo a Hanif Kureishi.


Zvýraznenie náboženský aspekt Rio de Janeiro kultúry, kultové socha Krista Vykupiteľa rysuje majestátne nad mestom, symbolizujúce a svedčí o hlboko zakorenené spojenie medzi Cariocas a kresťanskou vierou - opísanie s širokými otvorenou náručou, pamätník pripomína všetkým návštevníkom privítanie charakter mesta a jeho obyvateľov.


Brazília je veľmi náboženská krajina, a vzhľadom na rôznorodosť jeho populácie, často religions včleniť vplyvmi od katolicizmu, protestantizmu, pohanstvo, európske špiritisti, domorodé viery a afrických náboženstiev a rituálov - zdôraznenie príkladnú otvorenosť a kultúrnu integráciu ako Rio de Janeiro a krajiny ako celku.

Dva najviac prevládajúce vplyvy na viere obyvateľstva sú európske kresťanstvo, a sviatosti a zvyky, ktoré migrovali do krajiny spolu s africkými otrokmi. Až do polovice 20. storočia viac ako 90% Brazílčanov bolo katolík, ktorý sa tak stal najväčšou katolíckou krajinou na svete, s rýchlym rastom evanjelickej protestantizmu v priebehu posledných 50 rokov.

Náboženské sviatky a slávnosti sa konajú po celý rok v pocte svätých a posvätných termíny veľký význam v brazílskej folklórne a história katolíka. Všetci v celej júni, júli a časti augusta, Rio hrá hostiteľa pre širokú škálu vonkajších a vnútorných strán na počesť významných svätcov, vštepiť katolíckej oslavy s tradičnou brazílskej a afro-brazílskej hudby a kuchyne, ako je Forró hudbou a širokým výberom tradičných národných jedál.