Gastronómia

Jedlo je ústredným prvkom tapisérie Carioca kultúry, hrajú dôležitú úlohu v rodinnom živote a sociálnych interakcií, a svedčí o historický vývoj mesta.


Gastronomické šperky v baroch, reštauráciách a večere tabuľkách predstavujú bohatý, experimentálne a kultúrno príjemnú spoločnosť. I LOVE RIO odkrýva niektoré z najlepších kuchýň slúžil v reštauráciách po celom meste, od zámožných štvrtiach na favelas. História a vývoj foundational Carioca jedál vybral od seba a predstavil po boku privilegované zasvätených know-how a tipy.


Rio de Janeiro fotky

Pôvody, Tradície, a Gastronomické Kultúry


Metropolitné Ponuka Rio De Janeiro je z veľkej časti produktom významnú úlohu, ktorú mesto hralo v dejinách Brazílie, priťahuje a spájať kultúry z celej republiky a zo zvyšku sveta.

Rio de Janeiro je oficiálnym hlavným mestom ríše a Republiky po stáročia, a to bolo ekonomický a kultúrny kapitál de-facto z Brazílie pre väčšinu z jeho existencie. Ako taký, mesto hostilo politiky, diplomatmi a honoráre každý so sebou rôzne chute a gastronomické želania, ktoré ovplyvňujú miestnu kuchyňu.

Podobne výsledok obchodu v Riu privítala konštantný príliv kupcov, prisťahovalcov, politikov, a cestovateľmi z všade na svete - Dnes, gastronómia v Riu je výsledkom ich príspevkov.

Spolu s týmito vplyvmi, moderné kuchyne Carioca tiež zahŕňa domorodé korenia a recepty, v zmesi s oboma starovekých africkými prípravky a tradičné portugalskej kulinárskych tradícií. Výsledkom je zlepšenie bežných receptúr a vytvorenie širokej škály nové a jedinečné pokrmy, so silným európskeho vplyvu.

Domorodý vplyv prispel najviac ovocia, semená, orechy a ako sú kešu, maniok, taro, tamarínd, čerešňa, palmu, jaboticaba, Jambo, a Sapodilla. Afričanov boli na starosti varenie v koloniálnej Brazílii, a oni predstavili fazuľa, najtypickejšie národné jedlá, kajenské korenie, olivový olej, palmy, sušené krevety, sladké zemiaky, ibištek, a rôzne byliny používané na ochutenie - niektoré z týchto originálnych afrických recepty sú stále pripravený počas dôležitých miestnych oslavy, ako je Zumbi dos Palmares deň.

Carioca gastronómia vďačí Portugalsku väčšina z jeho základných európskych receptov na mäso a pokrmy z darov mora, šaláty, polievky, dezerty, a suchých sladkosti - Portugalská silne podporoval spotrebu pšenica a ryža s hovädzie, jahňacie, bravčové mäso, ryby, polievky, ovocie, a zelenina.


V priebehu mestských 450 rokov svojej existencie, obyvatelia Rio má vyvinuli nádherný kulinársky svetlicu, zahŕňajúce vplyvy, chute a textúry z Afriky a Európy, ako je napríklad feijoada, tresky a mnoho chutných pokrmov z Northeastearn Brazílii, prispôsobiť je domorodých varenie a prísady, ako je manioku a kokosových orechov. V posledných rokoch, pestrá škála medzinárodných kulinárskych kultúr sa uchytili, ako je japonská sushi, mexickej empanadas a francúzskej Crêpe.


Z očarujúce a veselý bary s názvom "botecos" predajné komfort potravín na high-end experimentálne kuchyne, tradičné brazílske dosiek k exotické medzinárodnú kuchyňu, tam sú reštaurácie po celom meste, aby vyhovovali každej nálady a chuti.

Globalizácie, a nedávne brazílskej ekonomický boom sa ďalej obohatený zahraničné kulinárske vplyvy, a pri zachovaní jeho originalitu, Carioca gastronómia sa teraz významne rozšírený o niektoré pozoruhodne zložité recepty. Dnešné gastronómia dosiahol taký význam v Riu viesť k vytvoreniu rôznych ročných kulinárskych festivalov a súťaží, ako je Rio festivalu Gastronomica, na Degusta Rio, a hosting svetov "Pasta Kongresu.

Brazílska kuchyňa je dnes jedným z najbohatších na svete, a zároveň typické regionálne jedlá sa môže značne líšiť na celom brazílskom území, v Rio de Janeiro feijoada vyniká, spolu s "Leão Veloso" kreviet polievky.


Feijoada, Brazília národné jedlo dosiahla status najtypickejších národné jedlo, a to je najviac široko známy mimo Brazílii a symbolom brazílskej kuchyne.


Tam sú štyri hlavné typy reštaurácií v Rio de Janeiro - rodizios, churrascarias, kíl, a "a-la-carte". Vzhľadom k tomu, akýkoľvek druh jedla, každý typ reštaurácia ponúka jedinečný vziať a skúsenosti v ceste pokrmy sú podávané a užil.

Rodizios sú veľmi populárne zariadenie, kde je pevná cena nabité a neobmedzené jedlá sú podávané pri stole bez dodatočných poplatkov - nápoje, kávu a dezerty sú obvykle účtované osobitne. Rodizios sú naozaj miloval v Riu, a dokonca aj pravidelné reštaurácií môže previesť rodizios na víkend: v skutočnosti, niekoľko dobre zavedené high-end reštaurácie teraz ponúka rodizios počas obeda hodín.

Typické ponuky Rodizio patrí pizza, predjedlá, cestoviny a mäso. V turisticky oblastiach, ako Ipanema a Copacabana rodizios sushi sú teraz stále viac k dispozícii. Rodizios sa môže pohybovať od veľmi prostých a jednoduchých až po veľmi drahé stravníkov a nóbl reštaurácií.

Churrascarias sú druh Rodizio, ale oni sa špecializujú na porciu mäsa a vzhľadom na ich mimoriadnej popularity sa zvyčajne zaraďujú je trieda ich vlastné - v týchto reštauráciách čašníci neustále prichádzajú do tabuliek a nakrájame rôzne druhy mäsa priamo do taniera zákazníkov , Červená a zelená kniha nie je vydaný signál ku klientom na signál čašníkov buď ponechať alebo prestali chodiť.

Churrascarias tiež ponúkajú formou tabuľky, kde klienti môžu self-slúžiť rôzne ďalšie nežiaduce pokrmy ako je zelenina, cestoviny, rizota, pečivo, syry, údeniny, polievok, korenia a. High-end churrascarias miestami rýb a sushi na bufetového stola - pre vegánov, je možné, aby sprevádzali jeho mäso-milujúci priateľov a vychutnať si plný mäsa bez jedla len s prílohami. High-end churrascarias slúžiť špeciálne mäsa, ako je králik a pštrosa bez príplatku, ale tieto jedlá nemusia byť v ponuke a musia byť výslovne požiadal o - nápojov, kávy, a dezerty nie sú nikdy zahrnuté v pevne stanovenú cenu a sú všeobecne drahé v porovnaní s cenou kurzov.

Kilo sú reštaurácie, kde sa klienti slúžiť sami pri hlavnom stole a potom sa odváži ich taniere a podľa toho si účtované hmotnosti. Kilo často ponúkajú rýchlosť "fixkou", ktorá umožňuje neobmedzené porcií za pevnú cenu - za normálnych okolností táto miera nie je jasne viditeľný alebo inzerovanej a musí byť pýtal. Väčšina kilo mať základné Churrascaria rovnako, ponúka rozmanitú mäsa. Tieto škrty sú zvyčajne umiestnené oddelene od hlavných tabuliek potravín a mäsa sú rezané a pripravené na zákazku.

High-end kíl tiež ponúkajú sushi ako súčasť bufetu - navyše, môžu ponúknuť sashimi lososa alebo tuniaka, ale tie musia byť výslovne požiadal o, a sú vážené na samostatnom jedlo, a sú účtované vo vyššej miere.

A-la-carte sú typické reštaurácie, kde sú pokrmy objednané zo stálej ponuky - je tu veľký výber reštaurácií a-la-carte v Riu, kde sa podávajú pokrmy v rozmedzí od typickej brazílskej do modernom ázijskom, Fusion, etnických, a vegan.


V kultúrno rôznorodé a nápadité "a-la-carte" reštaurácie, ktoré lemujú ulice mesta sú ďalším vynikajúcim príkladom miestnej tvorivosti. Japonské jedlo prišiel s veľkým prílevom japonských prisťahovalcov na začiatku 20. storočia a jeho pretože sa stať módnou voľby medzi Cariocas.


Francúzska kuchyňa, vo všetkých jeho podobách a veľa z jeho prepracovanosti, bol tiež objal s náručou dokorán ľuďmi z Rio de Janeira. Crêpe reštaurácie pretekajú, a gurmán parížsky kuchyni možno nájsť v reštauráciách v Leblon a Copacabana.

Mnoho reštaurácií ponúka jedlá a chute z celého Brazílii, rovnako ako širší Južnej Amerike, ktorá ponúka nádherný peruánskej jedlo Inca pôvodu. Rio de Janeiro prijala ďalšie kulinárske trendy v priebehu rokov, s širokú škálu štýlových a nápadité vegetariánskej a vegánskej reštaurácie.


V plnej zhodnotenie Cariocas "veľkú afinitu a láskou k jedlo a hudbu, barov a reštaurácií v Riu bežne prepletajú dva, poskytuje zákazníkom živých hudobných vystúpení, ako jedia. Mnoho z barov a klubov, ktoré lemujú ulice štvrtí, ako Lapa ponuke Fascinujúce sambu ukazuje sa vedľa tradičných menu.


V Rio de Janeiro, bohaté kulinárske kultúry sveta sú zničené spolu s hravým krútením, vytvára jedinečne rôznorodé a nápadité ponuku Carioca.

Volal "feijoada," Brazílsky národné jedlo je čierna fazuľa guláš, obsahujúce až trinásť druhov bravčového mäsa a údenín škrty, rovnako ako voliteľné zeleniny. Mnoho historikov verí, že to pochádza z dusených mas spotrebovaných v južnej Európe v tej dobe portugalskej kolonizácie. Fazuľa a mäso, dusené hodiny, sú bohaté, krémové a jedinečný a reštaurácií po celom meste súťaží vyrábať najjemnejšie vzorka tohto brazílskeho pochúťku.

Slávny brazílsky gril, nazvaný "churrasco" sa narodil v brazílskom štáte Rio Grande do Sul, keď priekopnícky dobytok farmár rozhodol grilovanie mäsa na drevené špajdle nad ohňom, ostrieľaných výhradne hrubou soľou. Kým grilovanie sú často hosťované v domácnostiach, grilované mäso reštaurácia majú skutočne zarobil rio jeho slávu. Indikátor (rotácia) systém "Rodizio" je to, čo prepožičiava Churrascarias svoj jedinečný charakter a príťažlivosť - kontinuálny prúd sukulentných výsekového mäsa budú postavení pred tabuliek zákazníkov a plátky pred ich očami, sprevádza obrovské množstvo príloh, šalátov, pečiva, a sushi.

Portugalci prvýkrát predstavený kurčatá do Brazílie na začiatku 20. storočia a na začiatku chovu vtákov v krajine bol známy ako "Frangou Caipira", čo znamená "rustikálny kura". Dnes, Brazília je jedným z najväčších exporteres z kuracieho mäsa na svete. Po celej Rio, je možné nájsť dôkaz, že Cariocas sú dobre vyznajú kuracie kuchári a spotrebitelia, a majú k dokonalosti umenie výplňou, rovnako ako odborne grilované rezy. Prechádzal okolo barov a obchodov, obyvatelia a návštevníci sú pravidelne privíta bohatou a dráždivé vôňou pľuvať, pražené celých kurčiat.


Rio de Janeiro má dlhú rybársku históriu, a zrazu držal titul najvyššieho rybárskeho výnosu všetkých štátov. "Bacalhau", alebo Treska, je veľmi populárny ryba v Brazílii, a slovo sa odkazuje na jemne zdokonaľoval národnej mise, skvele užil si na Vianoce. Bacalhau bol predstavený do Brazílie portugalský súd na začiatku 19. storočia.


Úctyhodný počet morských jedál pochádza z severovýchode Brazílie. "Moqueca de Peixe," rybie dusené mäso, ktoré pochádza z domorodých kmeňov v Bahia, je tradične varené v hlinenej nádobe, s kokosovým mliekom, palmového oleja a výber výber rýb. 'Acarajé "je úžasne a jedinečne Afričan-brazílskej jedlo z tradičných čiernych očami fazuľa, cibuľa, soľ a palmový olej, prvýkrát zistená v Bahia v roku 1916. Zložky sa valcované do guličky, skôr ako falafel, ktorý je potom rez na polovicu a slúžil s náplňou láskavec, dusené krevety, korením a šalátom.

Cariocas zbožňujú svoje pečivo, sladkosti a občerstvenie, ktoré možno nájsť v takmer každom bare, reštaurácii a domov v meste. Oni sú jeden v tabuľkách len asi každý, od malých obchodov v hornej časti favelas, aby sofistikované champagne večerou v noblesnej okrese Leblon. Jedným z najviac milovaný brazílskych slané pečivo je "coxinha", slza-drop v tvare, kuracie-naplnené, mäkké pečivo, potiahnuté strúhanky, povedal, že pochádza z São Paulo na konci 19. storočia. Bok po boku s coxinha, jeden môže vždy nájsť široký sortiment "pastéis ', alebo pečivo. Tie sú plné tradičných i moderných výplňou, vrátane najčastejšie syr, šunka, mleté ​​mäso a krevety.

"Brigadeiro" je typický brazílsky sladká - dekadentnej hosťom na každom večierku a populárne potešenie v skriniach Cariocas. To je mäkký a zhovievavý lanýžovým vytvorené z kondenzovaného mlieka, čokolády a masla, obalené v postrekovačov. Meno znamená, "brigádny generál", ako hold brigádny generál Eduardo Gomes, ktorý sa uchádzal o prezidenta republiky v roku 1946. sladkých i slaných pochutín sú v mnohých ohľadoch základných brazílskeho stravy, a niečo, čo Cariocas cíti veľkú hrdosť o.


Každý, kto na návšteve Rio de Janeiro budú uvítání dráždivé "Caipirinha" - slávnej brazílskej kokteil z citróna, drveného ľadu, cukor a "cachaça, 'A cukrová trstina duch. Tam sú tiež chutné zvraty na klasické, pomocou vodku miesto Cachaça a mučenky, kivi alebo mango namiesto citróna.


Brazílskej ovocia ponuky sú niektoré z najkrajších a najviac šťavnaté po celom svete. Nazývajú "sucos", tam je obrovské množstvo čerstvo vyrobených ovocných štiav, ktoré ponúka v Riu: od tradičného pomaranče a jablká, aby viac tropických možností guava, papáje, manga a Jackfruit. Ovocné šťavy sú veľmi populárne súčasť Carioca výživy a životného štýlu. Kokosové mlieko je miláčikom obyvateľov Riu, a je možné zakúpiť od akéhokoľvek pobrežného kiosku alebo pouličné predajcu.

"Açaí" je oslavovaný tropický "super-food", ktoré môžu byť konzumované v mnohých rôznych formách, vrátane džúsov, smoothies a sorbetov - často sypané sladkú a chrumkavú granolového, banány, jahody a med.

Bez ohľadu na to, potravina alebo príležitosť, pivo bolo medzníkom nápoj v Riu na dlhú dobu, kde prvé zmienky o jeho dátumu spotreby späť do 17. storočia. V dnešnej dobe, vôbec veľké spoločenské akcie, street party a bzučanie námestia, pouličné predajcovia predávajú plechovky a fľaše od veľkých, prenosné chladiace boxy a miestnych obyvateľov stoja. Tradične, rovnako dôležité, ako značka piva, takže je jeho temperaure: chladnejšie, tým lepšie!