História

Histórie Rio de Janeiro je hlboko bohatá, pestrá a multi-kultúrne - I LOVE RIO pozerá do raného vývoja rituálov a praktík, príchod potravín a štýlov z celého sveta, a narodenie dominánt mesta.


Poskytuje fascinujúce informácie o vývoji štvrtí, pôvodu festivalov, párty, žánre, televízory prehliadok a módy, rovnako ako evokujúce fotografie z minulosti, od starých kávových plantáží z 19. storočia, hudobné efervescenci z roku 1970 a 80. rokoch, a slávnosti na začiatku 20. storočia.


Rio de Janeiro fotky

Rio nádherné mesto


Rio de Janeiro je jedným z najviac eklektický mesto na svete - obrovský a skutočne unikátne mozaika, zložená zo širokého sortimentu sociálnych, kultúrnych a fyzickými krajiny. Pochopenie minulosti mesta je zásadný v pochopenie jeho výnimočné a mnohostranný moderné identitu.

Histórie Riův nadväzuje na fascinujúce trajektóriu: od začiatku roka domorodého obyvateľstva do portugalskej koloniálnej nadvlády, a od monarchie k republike, a dokonca aj vojenskej diktatúry. V priebehu jeho rôznych dôležitých epochách, mesto vyvolala krásnu architektúru, umenie, kultúra, hudba, jedlo,a živé duch.

Morské prístav Rio robil na oblasť zásadným strategickým významom v Oblasti obchodu s cukrom, v Zlatej Korune kávu Bol stav teda vyrobený kapitál krajine v, v 1763 - Titul sa udržalo že zapnutím pred vypnutím Takmer dvesto rokov. Postoj Portu úlohu hlavného mesta jsou Široko považovaný za dva z najdôležitejších Faktorová pri rozširovaní vývoji Trochu nepravdepodobné bažinaté hornatej Oblasti.

Zemepisná Rozvoj Rio je poznamenaná rozšírenie von od historického centra mesta a na rozvoj troch okolitých regiónov: Northern Zóny, obchod-orientovaný. Juh Zóny turistické miesto a ušľachtilý. Tiež Západne Zóny, prednedávnom modernizovaný.

Oblasť známa Brazília bola osídlená už tisíce rokov od domorodého obyvateľstva, ktorý niektorými účty siahal Americas z Ázie, po súši alebo po mori cez Aljašku pozdĺž Tichého oceánu.Tieto semi-kočovné kmene žili ako migrujúci lovcov a zberačov, a nikdy sa vyvinula písomné záznamy alebo monumentálne architektúra, preto nie je moc známe o ich histórii. K tomuto dňu, veľa miest v oblasti Rio de Janeiro stále pomenované pomocou pôvodných slov - slávnej pláže "Ipanema", je jedným z príkladov, s "Ipanema" znamená "zlé vody," s najväčšou pravdepodobnosťou v odkaze na rybolove. Samotné slovo "carioca," dnes používa na označenie obyvateľov mesta Rio de Janeiro, je odvodený z domorodého slova "Kari" OCA ", čo znamená" biely dom "alebo" dom z bieleho človeka."


Oblasť, kde bolo mesto stojí "objavený" 1. januára 1502 počas portugalského expedície vedenej Gaspar de Lemos, kto veril, že on dosiahol ústie veľké rieky, a vymenoval mesto "rieka januára" zodpovedajúcim spôsobom.


V roku 1565 portugalská všeobecné Estácio de Sá oficiálne založil mesto v snahe vyhnať Francúzov, ktorí boli bojovanie vziať kontrolu nad oblasťou na 10 rokov: on volal mesto "São Sebastião do Rio de Janeiro," a až do osemnásteho storočia, mesto bolo volané len "São Sebastião. " São Sebastião Prvý bol Portugalska kráľom v dobe vzniku mesta, pochodovať 1st 1565, a niesol rovnaké meno svätca, ktorý bol neskôr vyrobený patróna mesta: São Sebastião.

Francúzi boli vyhnaní úspešne dva roky neskôr ale pokračoval bojovať o nadvládu v nasledujúcich päťdesiatich rokoch. Na pobreží okolo Rio de Janeiro priťahoval portugalskej a francúzskej kolonistami, pretože ziskovom obchode Brazílie drevo a cukru, ktoré by sa mohli vykonávať cez port.

V 17. storočí bolo mesto stále husto obývaná domorodými. V skutočnosti tým, že 1660, to bolo doma k impozantný 6,000 domorodých, v porovnaní s iba 750 portugalskej a 100 Afričanov. Na konci 17. a začiatku 18. storočia, mesto sa stalo hlavné obchodné bod pre otrokov, rovnako ako zlata a drahých kameňov, ťažené v susednom štáte Minas Gerais, a z tohto dôvodu v roku 1763 bol deficit verejných prestúpil z mesta Salvador na severovýchode Brazílie Rio de Janeiro, robiť mesto hlavným mestom štátu.


Skrz portugalskej koloniálnej éry, v rokoch 1763 a 1822, Rio de Janeiro bolo hlavným mestom Brazílie. Počas tohto obdobia, z časti kvôli jeho stavu ako kapitál, a sčasti za to, že zásadné centrom obchodu, Rio priťahoval ľudí z mnohých častí sveta. Prisťahovalci z rôznych častí Európy, Ázie a na Strednom východe so sídlom aktivity v meste av okolitých oblastiach, čo pôvod ku kultúre asimilácie, ktoré ešte teraz je charakteristické pre Rio.


V neskorej 18. storočia, ekonomická kríza zasiahla mesto, ako iné krajiny v Južnej Amerike sa súťaží s Brazíliou v produkcii cukrovej trstiny. Meniace sa prílivy a šťastie by transformovať Rio de Janeiro výrazne v nasledujúcom storočí.

Kvôli Napoleonovo pokračujúcej vojne s Portugalskom späť v Európe, Rio de Janeiro sa stal dočasným kapitálom Portugalska medzi 1808 a 1821, a to bolo v tomto okamihu že kráľovský dvor bol prevedený do Rio na palube 40 lodí. Portugalskej kráľovskej rodiny prišiel v Riu v roku 1808, so sebou 20.000 členov portugalského súdu, rovnako ako rafinované architektonické štandardy, umelci, usilovný a akademikmi, a túžba po kostoloch a moderné diplomatických postupov.

Rio sa stal hlavným mestom brazílskeho ríše v roku 1822, čo ďalej rozširuje obchody a obchodu s Európou a zvyškom sveta. Počas tohto obdobia, ktorého hlavnou činnosťou v hlavnom meste bola výroba kávy, čo viedlo k vytvoreniu rôznych poľnohospodárskych podnikov a budovanie mnohých domov ešte v existenciu.


Výroba kávy výrazne posilnilo ekonomiku a obchod, a neskôr sa stal jedným z najdôležitejších vývozu Rio de Janeiro, kávu populárne vo všetkých kútoch sveta v nebývalom rozsahu.


V roku 1822, vojna brazílskej nezávislosti začala, a Rio de Janeiro sa stal kapitálom nového a nezávislého monarchie. Neskôr, mesto zostalo ako kapitál Ríša Brazílie až do roku 1889, a nakoniec počas republikánskych rokov Brazílii až do roku 1960, keď kapitál bol prevedený do Brasília.

Skrz jeho histórii, Rio de Janeiro bolo srdce silných a inovatívnych politických a intelektuálnych prúdov, ktoré viedli k zrušeniu otroctva v roku 1888 a vytvorenie republiky v roku 1889.

S poklesom otrockej práce zásadný pre prípravu kávy a plantážach cukrovej trstiny, mesto začalo dostávať veľké množstvo európskych prisťahovalcov a bývalých otrokov, priťahuje potenciál pre platenú prácu a medzi 1872 a 1890 sa počet obyvateľov zdvojnásobil. Táto demografická explózia spôsobila bytová kríza, ktorá existovala od polovice devätnásteho storočia, a neisté bývanie osady začala objavovať na vrchole kopca mesta: tieto dohody by neskôr prišiel byť nazývaný "komunity", Teraz známa po celom svete kvôli ich charakteristický vzhľad a ich významných kultúrnych príspevky, napríklad hudobný žáner "samby" a rozvoj veľkolepé karnevalových tímov, ktoré sprievod každý rok v meste.

Do roku 1890 asi jeden milión ľudí žilo v meste, sa zhruba o štvrtinu, že prisťahovalci - to okrem bývalých otrokov z kávy a cukrových plantáží uvoľnené v roku 1888 vyhláškou princeznej Isabel.

Na začiatku 20. storočia starostom Pereira Passos zaviazala meradle reformy širokých do mestskej zástavby mesta, výstavbu ciest, široké cesty a moderné budovy, ako aj poskytovanie asfaltovej dlažby do centra mesta a okolitých okresov. Infraštruktúra bola modelovaná na parížskej architektúry doby, a je považovaný za niektoré z najdôležitejších a vplyvné práce vzali miesto v histórii Rio de Janeiro. To je, keď sú pojmy "nádherné mesto," sa narodila a navždy vyryté do dušu mesta a totožnosti.

V tejto dobe srdci mesta ležala v jeho strede, ktorá je vymedzená na jednej strane pri pobrežnej zálivu, zatiaľ čo interiér bol obývaný malými prídely a fariem. S príchodom elektriny na konci the19th storočia, demografické začala meniť a elektrické električky umožnil ľuďom žiť vo veľkej vzdialenosti od ich pracoviska, rozšírenie hranice mesta. Staré mesto, v blízkosti mora, bol otočený do (uprostred) - oblasti obchodu a podnikania, zatiaľ čo obytné mestská zástavba rozšírila sa pozdĺž pobrežia a smerom dovnútra tvoriť Severnej zóny. Rozšírenie musel manévrovať okolo podivného topografiu mesta, kde sú hory vyrezávané prostredníctvom údoliami a lemované plážami.


Medzi rokmi 1920 a 1950 a koncom roka je Rio de Janeiro sa stala veľmi populárnou s hár-endir návštevníkov a medzinárodné orðstír - to bolo počas tohto obdobia, v roku 1923, že slávny Copacabana Palace Hotel bol slávnostne otvorený, a slávne filmy boli natočené.


Ako z 1930 na oceán-predné okresy Copacabana, Ipanema a Leblon, ktorý predtým bol pochopený ako exotických plážových destinácií, stal sa veľmi pokladaný rezidenčných lokalít, vďaka otvoreniu tunelov, a príchodom električkových liniek.

Literatúra z času ospevovaný zdravotné a sociálne prínosy pobrežnej leteckej a námornej kúpanie a pláže a pobrežné život sa stal novým trendom - známkou prepracovanosti a elitnej voľný čas. Juh Zone prišiel byť videný ako kultúrnom centre mesta, ktorá je domovom veľkých hotelov, rafinovaných reštaurácií, kín, klubov a divadiel. Hudobný žáner "Bossa Nova" sa narodil v týchto regiónoch a rozkvitol v roku 1960, 70 rokov. a 80 rokov.


V roku 1960, federálna kapitál bol prevedený z Rio do Brasilia, stimuláciu mesto nájsť novú identitu zamerané na bytia kultúrny kapitál Brazílie.


Vytvorenie tunelov a ciest tiež otvoril západnej pobrežnej úsek až do intenzívny vývoj. V roku 1970 oblasť svedkom oveľa zrýchlený proces urbanizácie, ktorý umožňuje veľké pruhy na bohatú populácií presťahovať do štvrti Barra da Tijuca, ako aj ďalej na západ, aby Recreio dos Bandeirantes, domov pre veľkolepé parkov a pláží. Veľké domy, byty, nákupné centrá a rezidencie začal naplniť západnej krajinu, čo vedie k väčšine moderné okresov v meste.

Od roku 1990, obecný mocnosti neustále stimulovaná celomestského vývoj, úplne mobilizáciu mestskú a ekologický potenciál mesta, a podporovať kultúru, zábavu a športové aktivity. Pláže boli transformované do voľnočasových priestorov pre športové a činností, ako sú hudobné vystúpenia a ukazovať, zatiaľ čo múzeí a galérií boli znovu oživený a vyvíjané po celom meste. Generál a kultúrne revitalizácie mesta aj organizáciou významných športových podujatí, ako je napríklad FIFA Svetový pohár v roku 2014.

An dôležité míľniky v histórii mesta začala v roku 2008 s vykonávaním upokojiť policajných jednotiek v niekoľkých komunite cez Rio de Janeiro: tieto sily výrazne znížené úrovne kriminality robiť mesto oveľa bezpečnejšie pre život, návštevy a podnikanie, stimulujúci nový obdobie rastu a vývoja a zvýraznenie nové a prestížne role Riův na svetovej scéne.

Rio de Janeiro kultúra je poznamenaná jeho pôvodných počiatkov, dedičstvo kolonizácie, dôležité vplyvy z celej rady medzinárodných kultúr a geografickej polohy mesta - jeho prístavu, hôr a pláží. Mesto je jedinečná história vytesané do naozaj organickej entity a žijúci ihrisko kultúr a myšlienok.