Životný štýl

Rio de Janeiro sa stala medzinárodným priekopníkom vo svojom záväzku k cvičeniu, zdravie a duševnú pohodu.


I LOVE RIO odkrýva fitness režimy, rekreácie, tipy a techniky, od Carioca behanie na vnútorné a vonkajšie telocvične, joga, meditácie, a najnovšie výživové tipy a trendy. Kúpele, ustúpi, doplnky a osobnej starostlivosti sú preskúmané, prináša obyvateľom i návštevníkom Cutting Edge vhľad do toho, ako pestovať a rozvíjať telo i myseľ.


Rio de Janeiro fotky

Zdravie, Vonkajšie Bývanie, a Socializácie


Životný štýl v Rio de Janeiro je rovnako rozmanitá ako prírody, ktorá žehná mesto a široké ako kultúra, ktorá ju obohacuje.

Existuje viac ako 160 štvrtí v meste, z ktorých každý má svoju vlastnú geografickú a mestských charakteristík, podľa toho utvárajúcej životný štýl Cariocas - zatiaľ čo niektoré okresy sú domovom pre veľkolepé pláže, ostatné časti mesta majú atlantský dažďový prales, medzník architektúru, alebo nádherné mesto parkov byť hrdí.

Hory, pláže, lesy a rybníky zapliesť s rozmanitosť a tradície sledovanie späť do pôvodných obyvateľov a rozlohou široko objať africkej a európskej dedičstvo, čo Cariocas mesto užívať v tisíckami spôsobmi.


Za svetovo preslávené obraz uvoľnený a uvoľnená vonkajšie životný štýl, Carioca obývacej zahŕňa celý rad ďalších aspektov zasahujúce hlboko v tradičných kultúrnych koreňov obyvateľstva, a stále sa rozširujúce a rozvíjajúce sa globalizáciou mesta a Brazílie.


Rio de Janeiro je úžasná rad prírodných krajín a príjemne teplé podnebie, rovnako ako hlboko sociálnej povahy, lákať obyvateľov, aby tráviť čas vonku a vyžívajú si v krásu mesta a príjemnej spoločnosti druhých - vyhlásenie k jedinečnej družnosti a príjemnosť Cariocas.

Spoločné pre všetky činnosti, je jasný dôraz na socializáciu a pravý radosť zo života a ocenenie pre všetkých podobách, s určitým sklonom k ​​vonku.

V nadväznosti na všetko veľké mesto môže ponúknuť, životný štýl v Rio de Janeiro zahŕňa závideniahodnej mix outdoorových aktivít, zdravý životný štýl, neformálne a improvizované spoločenské podujatia, športové prax a očarujúce zábavy, ako je rybolov a púšťanie šarkana.

Ako ocenenie zapojenie obyvateľov s ich prirodzenom prostredí a záľubou v socializácii, vláda podporovala a zvýšenú fitness praktík cez mesto prostredníctvom akcií, súťaží a vytvorenie rekreačných priestorov a zdrojov.

Niektoré súkromné ​​podniky tiež pozrieť obstarávať aktívny a vonkajšieho charakteru obyvateľov a prispieť tým, že ponúka triedy a aktivity na zlepšenie kondície a zvýšenie schopnosti, držať krok s najnovšími svetovými trendmi a zároveň dávať to Carioca rotáciu.


Príroda priamo ovplyvňuje životný štýl v Rio de Janeiro - Pôsobivý časť obyvateľov mesta je vášnivý o interakciu s ich prirodzenom prostredí: jedinečný sortiment mestských pláží, mora na strane lagún, prírodné parky, záhrady, lesy a skalnaté hory.


Teplé podnebie robí šport a fitness rekreácia o to príťažlivejšie a na každom parku a pláže možno nájsť armád Cariocas beh, jazda na bicykli, cvičenie a športu.

Obyvatelia a návštevníci mesta sa pravidelne robiť výlety do kopcov, ktoré obohacujú veľké metropolitné parky, ako je napríklad "Parque da Tijuca" alebo "Parque da Pedra Branca", škriabal lesom a do skaly tešiť senzačný výhľad na mesto okolo a pod.

Dlhé jazda na bicykli sú prijímané po niekoľkých mestských lagún, ako slávny "Lagoa Rodrigo de Freitas" alebo pozdĺž desiatok pláží, zatiaľ čo plavci, námorníci a surferi naplniť dva zálivy a oceánskych vôd.

Rybár linka väčšina pobrežných úsekov a futbal, volejbal a fitness cvičenia sú vykonávané na piesočných úsekoch v teplých vonku.

Od východu slnka a pokračuje dlho po západe slnka, všetky hlavné pláže v meste sú domovom pre ľudí, ktorí vykonávajú alebo zhromažďovanie v tímoch k hre a cvičenie - rovnako ako starší ľudia tešiť na skorých ranných hodinách dňa, mnoho mimoškolské organizácie učia futbal a volejbal pre deti všetkých vekových kategórií.

Vítanie šport a cvičenie z mnohých častí sveta, jóga je v súčasnej dobe široko považovaný za jeden z najviac výživných aktivít pre telo i myseľ a ľudových vrstiev, možno nájsť na telocvične, pláže a parky cez Rio - Vďaka kombinácii skúsených fyzických manévrov a pokojný meditácie je teraz praktizovaný aj na plávajúce stand-up surfovacie dosky obklopené vodou.

Hlboký Pripojenie k prírode, zdravie, a túžba, aby plne užívať si života robil to tak, že veľa pracujúcich dochádzajúci dostať do svojich pobočkách v športových oblečení, zahŕňajúce pracovať-out v ich každodennej rutiny a robiť to najlepšie z nutnosti.

Typicky, mnoho pracovníkov opustiť svoje formálne attires v mieste svojho zamestnania, takže nie je čas je zbytočný a outdoorové aktivity si môžete vychutnať na ceste do a po práci.

Teplé počasie znamená, že vonkajšie spoločenské aktivity - Cariocas obvykle zhromažďujú vonku, na námestiach, bary, parky a pláže, čo je jednoznačne otvorená novým ľudí a miest, môže to byť na kultúrne či športové podujatia, alebo pre charakteristiku víkendu grilovanie časti väčšina Carioca rodiny.

Táto afinita sa vonku sa správal silné povedomie o počasí - mnoho Cariocas sú schopní predpovedať s pôsobivou presnosťou, ak mraky a dážď sa blíži.


Životný štýl a kultúrne praxe vyvinula a spojil sa do seba z oboch spojení s prírodou a dedičstvo - efekt môže byť videný v najrozmanitejšie spôsoby, vo aktivít od rekreačného rybolovu a cvičenia pre potešenie z hudby a umeleckých oslavy./p>


Dedičstva má tvar ako históriu mesta, a spôsob, ako jeho obyvatelia si ho vychutnať - hudba bola integrovaná v mnohých aspektoch života mesta, stáva súčasťou náboženských osláv, koncertov mestských sponzorovanej a živé vystúpenia, rovnako ako náhodné plážové dni cez boom -BOX na piesku.

Čerstvé potraviny je dôležitou súčasťou miestneho životného štýlu - Očarujúce a dlhoročný rysom týždenného Carioca rutiny nákupu potravín na miestnej veľtrhu, kde zákazníci pripojiť priamo s produktmi z ich krajiny.

Každá štvrť má aspoň jeden týždenný ovocia a zeleniny na trhu, kde zákazníci tmoliť po uličkách výberom najjemnejšie ingrediencie za rozumné ceny, ochutnávka vynikajúce vzorky a chatovanie s ostatnými miestnymi obyvateľmi veselo a obchodníkov.

Každodenné aktivity a postupy boli ďalej zisťované a ovplyvnil charakteristické Carioca synkretizmu - Niektoré zábavy siahajú až do raných domorodým civilizáciám, zatiaľ čo iné činnosti, návyky a potraviny pochádzajú z európskych osadníkov a Afro-brazílskej populácie.

Rybárske komunity existovali už pred portugalskej kolonizácie Brazílie, zatiaľ čo dôležité bojové umenia capoeira "" a mnoho duchovných orientácia majú svoj pôvod v afrických tradícií.

Podobne, Rio de Janeiro má veľké bohatstvo tradičnej národnej kuchyne s koreňmi v rôznych kultúrnych prostredí.


Vláda sa aktívne zapája do uľahčovania Cariocas "silný vzťah so svojím okolím, a na zabezpečenie toho, že kultúrne dedičstvo je zachovaná - obe vzdelávacie kampane a modernou infraštruktúrou sú súčasťou úsilia zameraného na zlepšovanie a podporu zdravého životného štýlu.


V posledných rokoch, verejné inštitúcie zaviedli kreatívne rad programov na zvýšenie povedomia, motivácia na podporu zdravého životného štýlu a pozitívne možnosti.

Vzhľadom k životný štýl je výsledkom mnohých faktorov, vrátane nadväzujúcich zdravé spotreby potravín, národná vláda vydala sadu výživové odporúčania, ktoré ponúkajú múdru radu o tom, čo jesť, je najlepší spôsob, ako sa pripraviť pokrmy, a ako najlepšie užiť.

Pokyny obhajujú používanie prírodných zložiek, zamedzenie priemyselného spracovania a pestovanie zdieľané kulinárske kultúry, kde rodiny kúpiť, variť a vychutnať jedlo spoločne - Tento inovatívny prístup nerozlučne späté životný štýl s stravy a zdravého bývania, základný kameň Carioca životný štýl.

Rio de Janeiro je štátna vláda pravidelne sponzoruje reklamnej kampane, rovnako ako celý rad bezplatných vonkajších telocviční a široký-meradle súťaží a aktivít po celom meste, s dôrazom na širokú škálu nádherných prírodných priestorov a umelých štruktúr voľne k dispozícii všetkým Cariocas.

Pôsobivý celomestskej cyklotrasy boli postavené, ako aj nové skateparky, k demokratizácii prístupu k verejných priestorov a podporovať rôzne fitnes programy - Väčšina pláží je Rio de Janeiro sú vybavené malé telocvične zadarmo na použitie, zatiaľ čo mnoho okresov po celom meste domov verejným a moderné posilňovne pod holým nebom pre seniorov.

Pridávať sa do mesta-podporovaný cyklistických chodníkov, súkromné ​​podniky urobili dostupných verejných bicyklov, ktoré si možno prenajať a vysadil veľmi ľahko cez Rio de Janeiro, ďalej podporovať aktívny životný štýl a demokratizáciu priestorov.

Rad nezávislými podnikmi ponúkajú kurzy a skupinové aktivity, vedomý si túžby Cariocas "zapojiť so svojím okolím a zdieľať svoje skúsenosti s druhými.

Tanec, hudba, varenie, Bojové umenia a lekcie surfovanie pôsobiť ako spôsob kliknutím do bohatej a živej histórie a pridanie osobných repertoáru.

Žiarivý prírodný ponuky mesta, v spojení s jeho kontinuálnym prílivom postupov z celého sveta, vytvorili bohatý gobelín kultúrnych tradícií a identity; čo umožňuje širokú škálu carioca životného štýlu, že aj keď zdanlivo odlišné, všetci oslavujú lásku k životu a významu druhých.