Rio de Janeiro ŠTÁT

Uznávajúc význam a synergický vzťah medzi kapitálom a desiatky miest, ktoré sú rozosiate po stať, I LOVE RIO poskytuje informácie poučný o miest, okresov a obcí, ktoré ležia mimo slávneho hlavného mesta štátu.


Akékoľvek štrbiny a zákutia štátu sú skúmané v snahe o skrytých kultúrnych, gastronomických a spoločenských drahokamy. Webové stránky skúma historický vývoj a krásne krajiny v mnohých unikátnych regiónov, odhalil významnú úlohu, že každý hrá v celkovej štruktúre štátu.


Rio de Janeiro fotky

Koloniálnej História a Veľkolepé Prírody


Vzhľadom k tomu, televíznych, filmy a cestovné časopisy mnoho cestovateľov mať predstavu o tom, čo je svetovo preslávené mesto Rio de Janeiro je o: nezameniteľný socha Krista Vykupiteľa bol jedným z najznámejších reprezentácie Ria a Brazílie pre takmer storočia. Samba, futbal, pláže a karnevalové oslavy Rio sa boli v médiách po celé desaťročia.

Okrem toho, čo je už známy, tam je oveľa viac poznať a skúsenosti v okolitých oblastiach - v oblasti, ktorá je stále ešte veľmi nevedno u Brazílii. Rio, pretože mesto je viac obyčajne odvolával sa na, ktorý sa nachádza v štáte podľa rovnakého mena, stáť Rio de Janeiro - doma k bohatstvu prírodných a kultúrnych pamiatok, krásne pláže, hory a zelenej prírodných rezervácií.

K dispozícii je 26 spolkovej krajiny v Brazílii, 27 celkovo s federálnou štvrti hlavného mesta krajiny Brasilia. Štát Rio de Janeiro je lemovaný stavy Minas Gerais, Espírito Santo, Sao Paulo, a Atlantickým oceánom.


Okolí hlavného mesta, každý región štátu Rio de Janeiro je domovom rôznych miestach veľkého turistického a kultúrneho významu. Zatiaľ čo niektoré regióny sú domovom neobjavené ostrovy a tajných plážach, ostatné regióny predviesť sto rokov staré tradície a koloniálnej architektúry. Ostatné časti štátu, sú vysoko v horách, alebo ktoré sú obklopené lesmi, a pritom každý iný, všetky regióny v štáte ponúkajú nezameniteľný brazílskej pohostinnosť.


Štát Rio de Janeiro je rozdelené do ôsmich regiónoch - Região Metropolitana, Região Serrana, Região Norte Fluminense, Região Sul Fluminense, Região Noroeste Fluminense, Região das Baixadas Litorâneas, Região medi Paraiba, a nádherný Região Costa Verde.

Nachádza sa v Região Metropolitana, Niterói sedí v zátoku Guanabara len cez ulicu od mesta Rio de Janeiro, sa vo vzdialenosti asi 10 kilometrov medzi nimi. Niterói je doma na bohatú škálu kultúrnych a prírodných zaujímavostí, z ktorých niektoré sú naozaj veľkolepé, ľahko dostupný z mesta Rio de Janeiro, a nemala by chýbať. Založený araribóia, Tupi-Guarani šéf, ktorý pomohol Portugalci odraziť francúzskej útočníkov, je to jediný brazílsky mesto boli stanovené domorodé vodcu.

Ďalej od mesta Rio de Janeiro, regióny najväčšieho turistického záujmu v štáte, sú ostrovné bohaté Costa Verde (zelená pobrežie) sa Região das Baixadas Litorâneas, tiež známy ako Costa do Sol (Pobrežie slnka) domov na plážach a jazier, a Região Serrana (hornaté regióny), v interiéri štátu, ktorá je domovom zelené kopce, hory a lesy.

Costa Verde meno odráža svoje bohaté dažďové pralesy, zatiaľ čo Costa do Sol bol tak menovaný, pretože z mnohých svetových pláží v regióne. Zelená pobrežie je domovom orientačného bodu destinácií, ako je Ilha Grande, Lolita, a Angra dos Reis, s krásnymi ekologické štátne parky, ako je Parque Nacional da Serra da Bocaina. Costa Verde zobrazuje mnoho prvkov krásu brazílskej prírody v príkrom rozpore so sebou, že je na jednej strane oceánu a priamo pred ktorými stojí, neuveriteľne svieži zalesnené hory.

Angra dos Reis je známy pre svoje krásne pláže a početné ostrovy ktoré korenie na krištáľovo čistú vodu, a to od opustenej pláži idyla až po sofistikované oblasti vývoja. Najslávnejší a oslavovaný z nich je Ilha Grande, alebo "Big Island", kde malebné pláže stretnúť svieži Atlantiku lesa a bezstarostný barov, reštaurácií a kaviarní. Návštevníci sa môžu tešiť lodí a jácht výlety po regióne a pozorovať rozmanité morský život. V Angra dos Reis sám atrakcie patria historické centrum, koloniálne domy, kláštory, kostoly a očarujúce reštaurácie.

Kuriózne koloniálneho mesta Paraty je zážitok cestovanie časom: s viac ako 400 rokov histórie a krásne architektúry zasadené v dláždenými ulicami, je domovom pre niektoré z najviac nedotknutej a idylické pláže v štáte, vrátane Trindade Beach a Sono Beach s krištáľovo čistej vody sú ideálne pre kúpanie a šnorchlovanie. Tam sú tiež nádherný vodopádov malá vzdialenosť od hlavného mesta.


Costa do Sol, so svojimi viac ako 100 kilometrov pláží, je tiež známy ako Região dos Lagos, alebo oblasti jazier, po mnoho jazier a lagún tam našli. Tu je pokojný Cabo Frio, na samote Arraial do Cabo, stále elegantné buzios a Brazílie surfovanie kapitál Saquarema sú len niektoré z mnohých skvelých miest ponúka fenomenálny pláže, malebné výhľady, a fantastické nightspots.


Známy ako kapitál brazílskeho príboja, Saquarema je asi 100 km od Rio de Janeiro. Táto oblasť bola pôvodne osídlená domorodými kmeňmi Tamoio rybárov, ktorí sa špecializujú na mäkkýše, ľahko nájsť kvôli geografii tejto pobrežnej oblasti. Tu, tam sú 60km pobrežnej čiary, aby preskúmala, a 12 pláží pre surfovanie nadšenci z čoho vyberať.

Araruama je najväčšie mesto v Região dos Lagos, domov pre živé obchodovanie, rozpínajúca role v živote štátu, a famoust Araruama jazero, lagúna je ideálny pre windsurfing. Tiež v Araruama je krásna a stále tajné Praia Seca, dlhé pláže s bielym pieskom stále viac populárne medzi tých, ktorí majú nevyvinuté, prírodné pláže a napriek tomu chcete zostať v blízkosti mesta Rio de Janeiro.

Cabo Frio, nachádza asi dve hodiny od mesta Rio de Janeiro, je známy pre svoje oceánu pláže, bielych piesočných dún a historicky významné Fort 'Forte de São Matheus. " Má obľúbenú skupinu ostrovov pre tých lákanie kuriozít a kúzlu malých rybárskych dedín, kde je možné kúpiť širokú škálu chutné plody mora, rovnako ako sa angažujú v oblasti dobre miloval minulosti-time amatérske alebo profesionálny rybolov. Cabo Frio je tiež jedným z najdôležitejších miest na pláži módy v krajine.

Rio das Ostras sa môže pochváliť dlhou úsek čisté, pokojné pobrežie, zložený z 15 kúzelných pláží, ideálne pre surfistov. Návštevníci teraz obrovské množstvo barov, reštaurácií a kioskov, ktoré ponúkajú vynikajúce miestnej kuchyne, rovnako ako lagún, parky a rezervy, ktoré sú bohaté na faunu a flóru. Mesto tiež prijíma vyhlásenou každoročný jazzový festival.

Arraial do Cabo ponúka jedny z najlepších miest na potápanie v Brazílii s dostatkom potápanie lodí odchádza na pláže, ideálne pre riadenú podmorský rybolov dobrodružstvo surfovať. Reserva Extrativista Marinha de Arraial do Cabo (ťažobného Marine Reserve Arraial do Cabo), je ohromujúci prírodné oblasti v regióne, obývaný tradičných rybárskych komunít.

Preslávil od 70. rokov podľa francúzska herečka Brigitte Bardotová, must-návštevy hotspot a ihrisko pre zazobaný je oslavovaný Armação dos Búzios, normálne nazvaný jednoducho "Búzios." S krásnymi plážami a veľkým nočným životom je to módne plážové mesto na deň, priťahuje širokú škálu Cariocas a zahraničných návštevníkov na svoje malebné pobrežie. Bzučanie a elegantný nočný život sa môže pochváliť eklektický sortiment barov, reštaurácií a klubov robiť Búzios ideálnym miestom pre očarujúce dovolenku.

Macaé je jedným z najviac prosperujúcich štvrtí v Rio de Janeiro, dostávajú vysokú úroveň podnikateľského cestovného ruchu v dôsledku jeho offshore ropnom priemysle. To hostí každé dva roky Brazílie Offshore konferencie pre ropy a zemného plynu, ktorý združuje okolo 800 vystavovateľov. Mesto má tiež oblasti veľké prírodné krásy, vrátane pláže, národné parky, ostrovy, pobrežné lagún, hory, vodopády a prírodných rezervácií.


Região Serrana, je hornatá oblasť domov pre historicky významné mesto Petrópolis, na jednom mieste hlavného mesta Rio de Janeiro štátu, a očarujúce Nova Friburgo. Região Serrana ponúka cestujúcim majestátnosť hôr Serra dos Órgãos, a vďaka svojim miernym podnebím, táto oblasť láka mnoho návštevníkov po celý rok.


Petrópolis, jeden z najpopulárnejších a ohromujúci horských miestach Rio štátu, je roztomilo nazýva "Imperial City", pretože monarcha Dom Pedro II robil to jeho domov. Je obklopený bujnou Atlantiku lesa a strukoviny s umením, hudba, tanec, kultúry a tradície.

Teresópolis, zasadené na vrchole nádherné pohoria, je navštevovaný pre svoju svieži, chladný vzduch a krásne prírodné parky, plná rozmanité flóry, fauny a pružín. Sladký remeslo, odev a gastronómia trh tiež sa koná každý víkend.

Nova Friburgo, orámovaný Atlantic Forest, ponúka celý rad výletov a dráhy zažiť vodopády, hory, potoky a environmentálne rezervy. To je tiež dobre miloval pre jeho vysokú kvalitu Pousadas, reštaurácií a gastronómia - vrátane fondue a raclette, syry kozie, sušienky a domáce čokolády.

Cachoeiras de Macacu je pomenovaný na počesť mnohých krásnych vodopádov (Cachoeiras) v tejto oblasti, a vyslúžil si mesto názvu "zdravotné letovisko." Toto jedinečné miesto sa nachádza v Região Serrana, menej ako 90 km od hlavného mesta. Mesto sa slovom "vodopády" v jeho názve evokuje obraz a pocity pokoja a mieru.

Nachádza sa v údolí "kávy", harmonický horské mestečko Miguel Pereira sedí v nadmorskej výške 618m, a je obklopený svieže zelené hory brazílskeho vnútrozemia. Miguel Pereira má vyvážený a vysokú úroveň kyslíka, dávať to skvelé klímu po celý rok. Preslávený pre svoje nádherné klímu, toto mesto bolo vyhlásené klimatické stredisko, a teraz je oficiálne považovaný za 3. najlepší klímu na svete, 2. najlepší v Brazílii, a to najlepšie v štáte Rio de Janeiro.


V celom štáte Rio de Janeiro, tropické a subtropické lesy Mata Atlantica sú hemží biodiverzity. Jeho reprezentatívne druhy druhov flóry a fauny môžete Região Serrana jedným z najrozmanitejších na svete.


Pre tých, ktorí prichádzajú do Rio de Janeira a chcú zažiť ďalšiu stranu v regióne, existuje mnoho okolitých destináciách ponúkajú množstvo zaujímavostí a je ľahko dostupný pre jednodňové turné alebo na víkend.

Menej známe lokality ako Rio das Ostras a vodopády Cachoeiras de Macacu sú nádherné miesta na návšteve a sú stále viac a viac populárne s oboma brazílskej a medzinárodnej návštevníkov.

Rio turistický priemysel sa neustále vyvíja a je základnou zložkou plodné a udržateľného rozvoja štátu. Existuje značný počet podnikov špecializovaných na cestu okolo štátu, z ktorých niektoré ponúkajú dobrodružné výlety, zatiaľ čo iné sa zameriavajú na prírode a environmentálne vzdelávanie, alebo high-end pláž rozmaznávanie. Aby sa zabezpečilo, že odvetvie cestovného ruchu funkcie v družstevnom a efektívnym spôsobom, mnohé verejné inštitúcie dozerať dôležitú podnikateľskej infraštruktúry s cieľom uľahčiť interakciu medzi podnikmi a podporovať expozíciu.