Športové

Cariocas milujú šport - od futbalu paragliding, a všetko medzi tým. Každá pláž, lesné a vodné teleso v Rio de Janeiro svedčia o tom, že Cariocas sú uprostred trvalého milostnom pomere s šport a fitnes.


I LOVE RIO skúma športové rekreácie na hory, pláže, more a vzduchu, poskytuje rady a tipy na to, ako sa zapojiť, rovnako ako fascinujúce príbehy a užitočné tipy. Profesionálne a populárne športy sú zahrnuté spolu s modernými trendmi, ako slack-obloženie a stand-up pádlo, rovnako ako informácie o výlety, triedy, miestne tímy, telocvičniach a súťažných podujatí.


Rio de Janeiro fotky

Najrôznorodejšia Mestská Telocvičňa na Svete


Byť slnečné mesto požehnaná teplým podnebím, Rio de Janeiro je ideálnym miestom, aby vytvorila stabilné športové kultúry, pretože ľudia sú spracovávané na uliciach optimálnu teplotou. Slnečné dni, teplo, a modré obzory vytvorili intenzívne vonkajšie kultúru, kde športové a činnosti hrajú dôležitú úlohu v každodennom živote v meste.


Pláže pre plávanie, lesy pre pešiu turistiku a hory na prekonanie aby Rio de Janeiro jeden z najväčších, najzábavnejších, najrozmanitejších, pod holým nebom telocvične na svete. Športových podujatí po celom meste, sú ideálnym miestom pre Cariocas spojiť svoju vášeň pre šport s ich záľubou v socializácii a grandiózny podívanou.


Ľudia všetkých vekových kategórií zhromaždí pozdĺž brehov veľa pláží, vo dne v noci, hrať všelijaké športy - surf, plážový futbal, plážový volejbal, volejbal nôh, gymnastika, jogging, a dokonca aj váženie zdvíhanie, len aby sme vymenovali aspoň niektoré. Mladí učia futbal všetci pozdĺž pláží, kým starší majú zdarma telocvične a cvičenie v triedach zdvorilosť prefektúry mesta.

Modrej vody energiu v priebehu dňa, a hypnotizovať pri západe slnka - vždy vítanie surferi, telo stravníkov, plavcov a potápačov. Biele piesky sto brehov pocit, ako zamat, keď hráte volejbal, plážový volejbal, freska loptu, plážový futbal a Rio je všetkých čias obľúbený šport "altinho."

Zelené mestské lesy sú domovom krásne vodopády, jazierkami a chodníkov prechádzajú niektoré z najbohatších ekosystémov na Zemi - bohatej flóry, fauny, a nezabudnuteľných kútov Atlantiku dažďových pralesov. Jazera a lagúny odrážajú panoráma, a sú načrtnuté cestami práve pre jazdu na bicykli, korčuľovanie, jogging, a beží - so žiadnym iným, než myšlienkou tejto chvíli sám.

Skalnatých kopcov pozvať horolezcov zarobiť názory výsadou ohromujúci krajiny, ostrovov a jedinečné perspektívy mesta dole. Peaks tak otvorené a vysoké dať pocit letu - na turistov, alebo na statočný, ktorý skok a zavesiť kĺzanie vedľa tropické vtáky, ktorí vlastnia oblohu Ria.


Ako verejná a demokratického priestoru, pláže Rio sú ideálnym miestom pre ľudí zo všetkých sociálnych prostredí a schopnosti, aby sa spojili a vychutnať športové rekreácie. Zdráhajú jednoducho sedieť a nasávať slnečné lúče, väčšina Cariocas rozhodnúť sa pre aktívnejší a mobilné záberu s ich okolím a prispôsobili a vyvinul rad rôznych športov, ktoré sú ideálne pre piesčitom teréne.


Jeden šport, ktorý sa hrá v takmer každej pláži v Riu, bez ohľadu na veľkosť a demografické, je "Futebol de Areia," alebo plážový futbal. U väčších pláží, ako je napríklad "Praia do Flamengo", a v oblastiach západnej zóne Rio, tam sú siete a časti piesku ktoré sa zameriavajú na rekreáciu. Altinho, alebo "trochu vyššia," je hra, v ktorej sa lopta prešiel vo vzduchu medzi kruhmi hráčov, s využitím nohy, lýtka, kolená, ramená a hlavu. Zlaté pravidlo - že lopta zostane vzduch viazaná za všetkých okolností - dodáva šport jeho meno.

Ďalší slávny šport je volejbal a súdy možno nájsť obloženia pláži v takmer všetkých pláží v meste, kde sa profesionáli a amatéri prichádzajú chváliť a zdokonaľovať svoj talent.

K dispozícii je tiež široký sortiment na vodnej báze športy, ktoré Cariocas a návštevníci sa hrnú do brehov Riu pre. Plavci zhromažďovať v skupinách pre masových pláva a súťaží, zatiaľ čo surferi a telo-stravníci vziať do drsnej, čistej vody štvrti Barra da Tijuca, a ďalej do cudziny do neďalekého Recreio - rovnako ako módny pláže okresy Copacabana Ipanema a Leblon.

V súčasnej dobe, Stand-Up Pádlo je módne voda rekreácia v Riu: šport, ktorý zahŕňa stál na palube pri použití pádlo plachtiť cez vlny. Aktivita ponúka pokojné cvičenie sprevádzanú jedinečným výhľadom na prírodnej krajiny, ľahko do praxe a tiež príjemné na jazerách a lagúny.

Už nie je spájané s macho a povstaleckú kultúry 70. a 80. rokoch, štandardné Surf stále zostáva dôležitou súčasťou Rio counterculture - a rástol veľké pokračovanie kvôli nádhernými plážami zachvátili mestom. Miestne skupiny surfovanie venovať čas a úsilie o vytvorenie súťaže s cieľom združiť národné a medzinárodné surfovať šampiónmi pozdĺž Riu slávnej pláže.


Pláže sú jednou z Rio de Janeira hlavným turistickým lákadlom, a miestni obyvatelia vo veľkej miere využívajú z nich. Napriek tomu, futbal má najvyššiu pokračovanie v všeobecnom Carioca športovej kultúry - hlboko zakorenený v mysliach ľudí, to začalo byť súčasťou každodenného života. To je zďaleka najviac ocenil športu v Brazílii, a Rio de Janeiro nie je výnimkou.


Futbal má zvláštnu vlastnosť prekonávanie sociálnych rozdielov, a možno hrať takmer kdekoľvek - možno dôvod, prečo sa to stalo tak populárne po celom svete, ako to urobil. V skutočnosti, v favelas toľko ako v luxusných štvrtiach, hlavné športové udalosti sa točí okolo neho.

Futbal bol hlavnou súčasťou brazílskej kultúry od jeho migráciu z Anglicka v roku 1894. tiež časť dôvodu pre šport popularity a rozšírenie je skutočnosť, že je veľmi dobre dostupná, a možno prehrávať na širokej škále terénov. Cariocas môže byť videný zdokonaľuje svoje zručnosti s loptou cez mesto, od jeho piesočné pláže na kľukatých cestách favelas.

Rio je domovom pre niektoré z najznámejších a podporované futbalových tímov v Brazílii, ktorého hry sú hostované na kultové Maracanã štadión v priebehu celého roka.

Existuje niekoľko šampionáty, ktoré Cariocas nasledujú, držali vášnivých spojenectvo s rôznymi tímami. Ďalej len "Campeonato de Futebol Carioca," alebo Carioca Futbal Championship, je stav konkurencie Rio de Janeiro, ktorý existuje v rámci tej či onej podobe od roku 1906. Medzi najobľúbenejšie a úspešné tímy sú Flamengo, Botafogo, Vasco a Fluminense.

Najdôležitejšie Národný pohár sa nazýva "Campeonato Brasileiro," alebo brazílskej majstrovstiev, populárno známy ako "Brasileirao", ktorý bol vytvorený v roku 1959 a má štyri divízie. Ďalej len "Copa do Brasil," alebo brazílskej Cup, bol založený v roku 1989, a má väčší počet tímov reprezentujúcich väčšiu prierez štátov v krajine. Champions oboch týchto národných súťaží je zaručené miesto v "Copa Libertadores da América," aneb Voľnosť Cup of America.

Soccer pláž variant je stále populárny najmä s tým, že mesto slúži ako krásnu zákulisí mnohých medzinárodných súťažiach.


Rio je úžasne rozmanitá topografia a krajiny hodia pre širokú škálu športových aktivít. Lesy a hory ponúkajú skvelé možnosti pre pešiu turistiku, horolezectvo a vytrvalostných športoch.


Pozdĺž parkov, najviac pozoruhodne na "Aterro de Flamengo," alebo Flamengo Park, masy bežcov, pevne-lano chodci, váha-zdvíhatok, korčuliarov a cyklistov schádzať, aby sa ohla svoje svaly a pot stresom dňa. Konkurenčné trate sú pravidelne organizované cez mesto zhromaždiť veľké pruhy fitness nadšencov.

Capoeira je formou umenia a šport, ktorý kombinuje súboje, tanec, hudbu a hru a je vykonávaná na spievanie a bicie. Vznikol na počiatku 16. storočia brazílskych otrokov afrického dedičstva, ako spôsob maskovanie bojovej techniky tým, že skryje je v tanečné pohyby. Na konci roka 2014 to bolo dané UN stav kultúrneho dedičstva.

Súkromné ​​posilňovní a športových klubov oplývajú, poskytuje širokú škálu zariadení a tried, ktoré uspokoja všetky fitnes vkus. Mesto samo o sebe propaguje aktívny životný štýl, aby svojich obyvateľov, a to prostredníctvom reklamných kampaní zdôrazňujúce hodnotu Ria ako vzácny nástroj zostať zdravý.

Desiatky verejných posilňovní pre seniorov sú umiestnené cez mesto v mnohých parky, záhrady, a dokonca aj pozdĺž pláže: vláda investovala do úspešných zdravotných a športových iniciatív na zlepšenie kondície jeho populácie, nastavenie voľné vonkajšie telocvične a telesnej hmotnosti v parky a obce, aby podporovali a rozšíriť prístup k rekreačné fitness praxe.


Rio de Janeiro je veľké mesto, prechádzajúcej o rozlohe viac ako 4400 štvorcových kilometrov postavený priamo pri pláži, s mnohými lagún, a vedľa rozprávkové kopce, lesy a skalnými útvarmi - Tak, to nie je divu, že jazda na bicykli je toľko ocenili medzi Cariocas, a stať vybudovala viac ako 360 kilometroch mestských ciest na bicykli, z ktorých mnohé prechádzajú niektoré z najviac vyhľadávaných názoroch na mesto a okolité oblasti.


Pretože niektoré športy sú tiež skvelé sledovať, stanú sa významné turistické akcie - volejbal, jachting, automobilové preteky, bojové umenia, Jujitsu, a capoeira vždy priťahujú pozornosť Cariocas i návštevníkov.


V súčasnej dobe, Rio de Janeiro je považované za jeden z športových hlavných miest sveta - hrať hostiteľa pre levice medzinárodné športové súťaže, ako aj poskytovanie živnú pôdu pre nekonečný prúd udalostí a aktivít.


Uznať záväzok Riův k športu a fitness, mesto hralo nezabudnuteľným hostiteľa pre majstrovstvá sveta v roku 2014 a bol vybraný ako scéna pre vysoko prestížnych olympijských hier v roku 2016. Mesto hostí každoročné Rio Sport Show, veľtrh športových potrieb, služby, telocvične a kluby.

V roku 2015, stáť hostil rad športových podujatí na uctenie pamiatky Riův 450. rok svojej existencie, vrátane dlhé trate, a možnosť experimentovať 14 rôznych športových a rekreačných akcie po celej nábreží medzi distrcits Leme a Recreio dos Bandeirantes.

Každý rok, mesto tiež hostí majstrovstvá sveta Capoeira, ktoré ťažia z účasti sedemnástich krajín. Súťaž ponúka Capoeira umelcom príležitosť predviesť svoj talent pre širšie publikum, a získať veľmi vyhľadávaná medzinárodné uznanie.

Ďalej len "Desafio da Paz" (Challenge of Peace) sú športové udalosti, ktoré sa konajú v uličkách v Riu najpreslávenejších favelas, hostí svetovo preslávený Grupo kultúrne Afroreggae (Afroreggae Cultural Group).


Desafio da Paz stala svetlá časť mesta športovým kalendári, hostiť sériu podujatí v komunitách po celej metropolitnej oblasti. Oporou projektu je snaha podporovať mier a kultúrne a športové plody, ktoré kľudné sociálne prostredie ponúka.


Populárne športové rekreácie ktorý vznikol v favelas je kite-lietania. Mladí i starí obyvatelia strávili roky zdokonaľuje umenie výstavby drakmi a vykonávanie súťaží na oblohe.

Rio de Janeiro je slnečný a teplý, prirodzene pozýva ísť von a šport - pozvať mesto rozširuje po celom svete, aby všetkých, ktorí chcú hrať.