Cestovný ruch

Cestovný ruch Informácie a rady pre niektoré z najlepších zájazdy, výlety, pešiu turistiku a málo známe klenoty po celom meste sú obnažená návštevníkom mesta. I LOVE RIO prináša podrobné a odborné rady, ako čo najlepšie využívať rozmanité krajiny - hory, pláže, parky, a ďalšie. Z dokonalú fototermín, na najlepší spôsob, ako stráviť daždivý deň v Riu, ako aj tried a exkurzie.


Slávne pamiatky toľko ako drobné a prakticky neznáme poklady, sú zistené a prezentované. Podrobné informácie o tom, ako sa dostanete do akejkoľvek časti Rio, alebo tam, kde nájsť najlepšie vodítka, je ponúkaná v celej Portálu.


Rio de Janeiro fotky

Svet dedičstva A dedičstva stavenisko


Svetovo preslávené svojimi plážami, fašiangy, a kultový socha Krista Spasiteľa, Rio de Janeiro je mesto bohatej histórie, kultúry, tradícií a prírody, ktoré idú nad rámec toho, čo je všeobecne známe. Nádherný Shores, monolitické hory, vodopády, nedotknuté mestské lesy, ostrovy, jazerá a dokonca aj to všetko nájdete vnútri hraníc mestských Rio.


Vojenskej pevnosti, nádherné kostoly, múzeá, historické budovy a kultúrne centrá roztrúsené štvrtiach hlboko líši od seba, rozprávať príbeh o meste, bohaté na dušu, pretože je v kráse, a poskytujú fascinujúci prírastok do Rio de Janeiro veľkolepé prírode.


Menovaný UNESCO svetového dedičstva a prírodného dedičstva UNESCO v roku 2012, inštitúcie udelila titul Rio de Janeiro v uznaní výnimočným spôsobom prirodzené nastavenia mestskej splynúť s mestskú krajinu, a ako uznanie jeho rozmanité a výnimočnú krásu.

V nadväznosti na zvýraznenie niekoľko miestnych pamiatok, ako Krista socha, pláže Copacabana, botanické záhrady, Tijuca Forest, a vojenských pevností, UNESCO tiež rozpoznaný prebiehajúcej umeleckú inšpiráciu, že Rio de Janeiro pripravili hudobníkov, krajinárstva a umelci v priebehu rokov.


Medzi najznámejšie pamiatky Rio sú socha Krista Vykupiteľa a Homole cukru - kultový symboly Rio de Janeiro za takmer storočie. Napriek tomu, mesto má mnoho ďalších atrakcií, ktoré, aj keď nie je tak známy, môže byť rovnako nezabudnuteľný.


Ikona World of Rio de Janeiro, 30 metrov vysoká socha Krista stojí na hore Corcovado, v národnom parku Tijuca les. Návštevníci sa môžu dostať sochu cez panoramatické výťahy a navštíviť kaplnku zavedený pri základe pamätníku.

Naproti sochy, priamo na začatie zátoku Guanabara, a rastie takmer 400 metrov vysoké, hora Homole cukru je jedným z podpisových vízií Rio de Janeiro. Tento nádherný skalný útvar poskytuje všetkým návštevníkom možnosť pre niektoré nádhernými výhľadmi a skúseností. Turisti môžu preskúmať jeho monolitických výšky a návštevníci môžu cestovať cez lanovkou až na vrchol hory, pre jeden z najviac neuveriteľné pohľady na africkom kontinente, vrátane leteckých výhľadom na mesto Niterói, Krista pláž Vykupiteľa a Copacabana - ďalšie hlavné medzník v meste.

Jedným z najnavštevovanejších pláží na svete, Copacabana pláž je doma k širokej ponuke reštaurácií, barov, obchodov, módnych butikov, divadiel, galérií a výstav - s hlavným lákadlom tu je jasné modré more a všetky aktivity umožňuje , ako je napríklad vodné a plážové športy, jogging, jazda na bicykli, alebo len relaxovať na jemnom piesku a užívať si výhľad.

Neďaleko Ipanema je centrom Rio de luxe vesmíru - miloval básnikov, hudobníkov a milióny návštevníkov, táto štvrť je domovom jedného z najlepších mestských pláží na svete a miesto pre niektoré z najznámejších a očarujúce obchody, butiky a galérie v krajine. Je to nádherné miesto pre vychutnať výhľad, ako je napríklad hora Morro Dois Irmãos, tyrkysové vody a krásne pláže návštevníkov.

Nachádza sa v jednej z najviac prístupné a turisticky oblasti Rio, hora Morro Dois Irmãos nie je často navštevoval, ale ponúka skvelý výhľad na okresov Ipanema a Leblon chvíľu, priamo oproti nej, ostrovy Cagarras robiť pre veľký napoly dňový výlet a ponúkajú jedinečný výhľad na mesto. Toto súostrovie, ktorý sa nachádza len pár kilometrov od pláže Ipanema, je skvelým miestom na návšteve pri hľadaní blízkeho stretnutia s prírodou a Brazílie biodiverzity. Ako divoký úkryt, veľa druhov morských živočíchov, z vody alebo zo vzduchu, si môžete pozrieť tu.


Dnes, viac ako 1.600.000 ľudí navštívi Rio ročne, a zatiaľ čo cestovný ruch v Rio de Janeiro sa mu darí viac ako sto rokov, čo priťahovalo návštevníkov do mesta dramaticky vyvinuli. Pôvodne, Homole cukru nebol prístupný prostredníctvom lanovky, Kristus socha neexistoval na hore Corcovado, a pláže boli považované za nebezpečné, a slúži len na liečebné kúpele. Veci, či sa zmenili - napriek tomu, stále veľa nádherných miest, takmer neprebádané dnešnými návštevníkov.


Ľudia z celého sveta, sú priťahované a očarení jedinečnou kombináciou pláží, hory, parky, kultúry a životného štýlu, z ktorých všetky boli inšpiráciou pre mnoho foriem umenia, literatúra, poézia a hudby.

Múzeá, galérie a divadlá sú obklopené mimoriadne dramatické krajině, kde príroda splňuje mestských metropolu a štrajkujúci vynaliezavosť favelas. Poľa hostelov a apartmánov, aby návštevy čo najpohodlnejšie a zábavné, zatiaľ čo rôzne možnosti prepravy umožní návštevníkom mnoho jednoduchých spôsobov objavovanie a prežívanie mesta.


Z vrcholu hory Riu jeden môže vziať v nádherný výhľad na okolitú panorámu mesta a zachytiť jej texturální súhru - medzi horami a morom, lesných a centrá, high-vzostup kúzlo a rozľahlé komunít - takým spôsobom, že je ťažké si predstaviť zo zeme.


Sugar Loaf, Corcovado a Dois Irmãos patrí medzi najslávnejšie z týchto svahoch, zatiaľ čo Pedra de Gávea ponúka trochu namáhavá exkurzie sa rovnako záchytných výhľadom.

Národný park Tijuca je jednou z najväčších mestských lesov na svete, ktorý sa nachádza veľmi blízko k srdcu Rio de Janeiro. Bohatý na skalnatých kopcov a malých hôr, ponúka radostné výlety pozdĺž strmých trhlinách a skrytých chodníkov, čo pauzy tešiť na vodopád alebo obdivovať exotické fauny, džungle viníc, vyčnievajúce skalné útvary a endemickou divokú zver. Od svojich horských vrcholov môžu návštevníci vidieť veľké šírke a veľkorysosť, lesa, a vziať v veliaci panorámy mesta dole.

Rio má výnimočnú hojnosť veľkých zelených rozlohy, vrátane mestských parkov, lesov a štátne parky. Pozdĺž pobrežia medzi Botafogo a Centro je svieža zelená rozloha nazvaný "Parque do Flamengo," alebo Flamengo Park. Veľké, exotické stromy lemujú cestu, kde ľudia môžu nájsť beh, cvičenie, korčuľovanie, bicyklovanie, prechádzky a relaxáciu.

Pre týčiace stromy a exotické druhy, "Jardim Botanico," alebo botanická záhrada je ideálnym miestom. Vytvorené v roku 1808 kráľovskej rodiny prevažne pre pestovanie terapeutických a liečivých rastlín, záhrada a skleníky teraz hostí pôsobivo pestrý výber rastlín - orientálne korenie, ako je napríklad vanilky a škorice, zeleniny z Portugalska a Guyany, a rastliny, stromy a kaktusy z celého sveta.

Ďalej len "Parque Natural Municipal de Marapendi," alebo Marapendi Mestský park, prístupné cez západnú zóne Ria, poskytuje návštevníkom množstvo aktivít, vrátane pešia turistika, bytia na pikniku a vyvádzanie na ihriskách. Ďalej len "Lagoa de Marapendi," alebo Marapendi Laguna, ktorý sa nachádza v štvrti Barra da Tijuca je bohatá na malebným výhľadom, čistej vody a rad vtákov a voľne žijúcich živočíchov. Návštevníci sa môžu tiež tešiť na scénický výlet loďou pozdĺž jazera.

Najslávnejšie lagúna v meste je "laguna Rodrigo de Freitas," tiež známy ako "srdce Rio de Janeiro." Tento pokojný jazero je skvelým miestom pre vychutnať výhľad na mesto, rovnako uplatňovať a praktizovať všetky druhy vodných a pozemných športov. Od veslovanie, aby cyklistika, trekking, jogging alebo cvičiť jogu a opaľovanie, cesta okolo lagúny a ponúka veľa možností na relaxáciu a zacvičiť, sa teší väčšinou čerstvé a svetlé dni v Riu.


Ako cenný pripomienka bohatej histórie, kultúry a vývoja v Rio de Janeiro, rad síl síl obohatiť brehy a panorámu mesta, rovnako ako desiatky kostolov a pamiatok rozosiate desiatky okresov.


Kultové a naozaj jedinečná katedrála de São Sebastião do Rio de Janeiro je veľmi moderný a obdivuhodnú stavbu domov k viere ľudí Carioca a tisíce návštevníkov, ktorí nájdu v jeho magické dizajne, tajné odmeny umenia a slnečným žiarením. Známy pre jeho tvar kužeľovitého a maľované sklárskeho umenia vo svojich oknách, ktoré idú od podlahy k stropu v tvare kríža, tento klenot architektúry sa nachádza vo finančnom centre mesta, kde to sa otvorilo svoje dvere do sveta v 70. S státie pre 20.000 ľudí, môže byť ľahko vytvorený ako jeden z najväčších chrámov v Južnej Amerike.

Nie ďaleko, medzi plážami Copacabana a Arpoador stojí Copacabana Fort, statočne čelí Atlantického oceánu. Postavený v roku 1914, tento ozbrojený bunker stráži pobreží Rio kým deaktivovaný pre pobrežné obrany v roku 1987, ale návštevníci môžu ešte obdivovať silu jeho múrov a Krupp diel, ktoré ho bránili. V súčasnej dobe sa používa ako Múzeum armády histórie a to dáva návštevníkom krásne pozorovanie pláže a celý záliv, ako jeho umiestnenie bolo strategicky vybral dohliadať na oblasť s 360 ° víziou.

Krásne a historicky významné "Parque Lage" na okraji štvrti Jardim Botãnico je kľúčovým historickým medzníkom od doby brazílskej kolonizácie, a domov pre krásnu záhradou. Palác na prvý pohľad vykazuje sofistikované krásu skorého storočia architektúry 19., bok po boku s súčasného umenia od "Escola de Artes Visuais", School of Visual Arts.


Rio de Janeiro bol uznávaný v minulých desaťročiach pre jeho príspevok k umeleckému svetu. Toto je čiastočne kvôli vládne investície v galériách a výstavách po celom meste. Ďalej len "Museu de Arte do Rio," alebo Rio Art Museum, bol slávnostne otvorený v roku 2013, a hostí nádherné výstavy a akcie v priebehu celého roka. Ďalej len "Museu de Arte Moderna," alebo Múzeum moderného umenia, rovnako ako "Centro Cultural Banco do Brasil," alebo Bank of Brazílie kultúrne centrum, tiež naplánovať medzinárodne uznávaných výstav po celý rok.


Ďalším aspektom kultúrnej repertoáru Rio je jeho divadlo, a rozšírené zhodnotenie múzických umení. Ďalej len "Teatro Municipal," alebo Mestské divadlo ", je jedným z najpozoruhodnejších stavieb v meste. Postavený v barokový slohu v roku 1909, to v prvom rade vykazuje klasické koncerty, opery a balety, rovnako ako nejaký hudobné divadlo.


Rio je nočný život je úplne jedinečný a prijímanie - uvítací do svojich násobnom ľuďmi všetkých chutí, pozadia a orientáciou. Je plná vášňou pre život, šťastie, živej hudby, spektrum farieb, a trblietky.


Preslávený bielych oblúkov, ktoré označujú vstup do Rio de Janeiro bohémskej štvrti, a domov pre jasne kachľových kroky, ktoré vystupujú do štvrti Santa Teresa, Lapa je ako žiadne iné miesto na svete. Farebné stánky koktaily, pivo a jedlo ulice korenie chodníky, zatiaľ čo cesty sú lemované s bary vyčnievajúcimi vibrujúci, tradičné hudbu, ako je Samba, Forró a Funk.

Štýlové a sofistikované zariadenia možno nájsť v okresoch Copacabana, Ipanema a Leblon, zatiaľ čo bary a štvorcov korenia každom okolia, bzučiaci s šťastné hudbou a klábosení obyvateľov Riu.


Vzhľadom k tomu, cenovo dostupné ubytovanie v priemysle sa rozšírila v Riu, majitelia neúnavne, aby sa ich zariadenia ako očarujúce a jedinečný ako je to možné. Majú tendenciu vytvoriť vzrušujúce atmosféru, posilnená o pospolitosti zdieľaných barov, obývacou izbou a kuchyňou.


Tam sú tiež významné množstvo luxusné ubytovanie sú k dispozícii v meste. Niektoré z plushest hotelov možno nájsť v módnych okresoch Copacabana, Ipanema a Leblon, ktoré poskytujú hosťom s gurmánsku kuchyňu, bazény, bary, saunami a masážami.

Medzník Copacabana Palace je v hornej časti Južnej Ameriky zoznamu 5-hviezdičkové hotely, a to je rozhodne musíte vidieť v Rio de Janeiro. To otvorilo svoje brány pre turistov z celého sveta v roku 1923, a od tej doby podal niektoré z najbohatších a najznámejších návštevníkov v Carioca hlavnom meste, ako je Marilyn Monroe, lady Diany a Luciano Pavarotti, aby sme vymenovali aspoň niektoré.

Pre tých, ktorí na návšteve Rio de Janeiro o podnikaní, tam je veľa štýlových hotelov v novo vznikajúce obchodné a moderné štvrte mesta, Barra de Tijuca. Tam sú tiež Príjemné a lacné možnosti ubytovania sú rozmiestnené po celej centrum mesta, a okresy, ktoré ju obklopujú, ako je Catete, Flamengo a Lapa.

Ďalšou príjemnou možnosťou je prenájom bytu. S príchodom niekoľkých vysoko úspešné on-line podnikania, tam bol bezprecedentný nárast v tomto druhu holidaying. Cestovatelia sú schopní vybrať si svoj domov ďaleko od domova prenájom plne zariadené a útulné izby v bytoch a domoch.


Verejná doprava kolo Rio de Janeiro je akákoľvek časť mesta ľahko prístupné. Autentický návšteva Riu by nebola úplná, bez toho, aby zviesť na jednej z fast-jazdecké autobusov. Alternatívne je metro je rýchla a spoľahlivá a navštevuje najobľúbenejších turistických okresy v meste.


Prenájom na bicykli môže byť veľmi príjemnou možnosťou, a to najmä za slnečného dňa. Sú tu vynikajúce cyklotrasy pozdĺž celého hlavných úsekov pláže v Leblon, Ipanema, Copacabana, Leme, Botafogo a Flamengo. Podobne, cesty, ktoré obklopujú lagúny Rodrigo de Freitas, sú ideálne pre nádherné a malebné jazdu na bicykli.

Či už je to rýchle, bez dopravného ruchu jazda cez mesto, alebo okružný výlet, ktorý je v obchode, konvenčné taxi a moto-taxi jazdy sú niektoré z najúčinnejších a radostných spôsobov, ako sa dostať okolo mesta.

Jachty a vrtuľníky tiež ponúknuť vzrušujúci spôsob, ako zažiť Rio smaragdové vody a malebné ostrovy a získať krásne a jedinečné panoramatické výhľady na panorámu mesta. Rio sa môže pochváliť jedným z najviac dych berúce a jedinečné topografií ktorékoľvek iné mesto na svete - hory, pláže, lesy a výškových budov vcítiť do seba v očarujúce spôsobom, ktorý ponúka návštevníkom prekrásny výhľad z takmer akéhokoľvek uhla, a nikdy lepší než zhora.